YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce: 'Türkiye’nin başı belada'
İnce: 'Türkiye’nin başı belada'
07 Haziran 2016 16:28
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Türkiye artık ciddi anlamda başı belada bir ülkedir. 35-40 yıldır bununla uğraşırken, bir de Avrupa’da teröre yardım ve yataklık eden ülke olarak anılmaktadır” dedi.

CHP’li İnce TBMM’de gazetecilerin sorularını cevapladı. İnce, terör saldırısına ilişkin olarak, “Türkiye terörle mücadelede milli politikalarını, reflekslerini kaybetti. 

Terörü azdıran; Türkiye’yi terör örgütlerinin hedefi haline getiren AKP’nin politikalarıdır. 

Dağdan inecek dediler evet teröristler dağdan indiler, şehre indiler. Sürekli olarak bu ülkede istikrardan söz ediyorlar ama istikrarlı bir şekilde hepimiz ölüyoruz. Türkiye artık ciddi anlamda başı belada bir ülkedir. 

35-40 yıldır bununla uğraşırken, bir de Avrupa’da teröre yardım ve yataklık eden ülke olarak anılmaktadır. 

Hem terörden başı belaya girerken hem de teröre yardım ve yataklık eden ülke olarak algılanmak başımızın ne kadar büyük belada olduğunun bir başka göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Terörün yayın yasaklarıyla çözülecek iş olmadığını ifade eden İnce, “Aklı başında ciddi politikalar lazım. AKP’nin politikaları Türkiye’yi terör örgütlerinin hedefi haline noktasına getirmiştir, kaçınılmazdır. AKP’nin bu işten çıkabileceğine de inanmıyorum” şeklinde konuştu.

"15 GÜNDÜR İMZALAMIYOR"

Erdoğan’ın dokunulmazlıkların kaldırılmasını hala imzalamadığı ve Erdoğan’ın kanun teklifini Meclis’e iade edeceği yönündeki soruya İnce, “Hatırlarsanız, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Antalya’da kampı vardı. 

Alelacele oylamalara getirdiler. Ama 15 gündür Cumhurbaşkanı imzalamıyor. Ben size çok açık ve net şekilde niye imzalamadığını söyleyim size. Bir ayarlama yapıyorlar. Hangi milletvekili hangi hakime düşecek.

148-150 milletvekilinin dosyaları nerede, hangi illerde bunu ayarladılar. Kesinlikle budur. Ya sürgün vardır. 

AKP’nin istemediği şekilde karar veren hakim ve savcıları sürgün ettiler ya da milletvekili dokunulmazlıkları ile ilgili dokunulmazlığı kalkan milletvekilleri ile ayarlama yaptılar. Hiç merak etmeyin, ortaya çıkar” diye konuştu.

Hakim savcı atamalarına ilişkin olarak İnce, “Partili Cumhurbaşkanı’ndan sonra partili yargı, adliye, Yargıtay, Danıştay buraya doğru gidiyoruz” ifadelerini kullandı.


İHA

komik
 // ibrahim
sadece gülüyoruz komik ve aptalca bir yaklaşım bunlar kılıf arıyorlar...
08 Haziran 2016 13:39
neden iktidar olamadıklarını hala anlamamışlar,
 // muammer bekaroğlu
benim anlamadığım bunlar okuryazar değiller galiba yada kenyada yaşıyorlar bir şeyden haberleri yok,allah aşkına bir akıllı adam yokmu chp de apuksağuk adamları çıkarıp konuşturuyorlar,millete kendilerini güldürüyorlar,gerçekten söylüyorum bunlar ülkemizi tanısalar böyle konuşurlarmı hem teröre destek ver,dokunulmazlığa hayır de,hem hükümet teröre destek veriyor de vah zavallı vah...
08 Haziran 2016 Çarşamba 00:13
inönü 1935lerde öyle bir bürokrasi kurmuş ki,,,hala varlar.
 // hursit dilaver
bunlar hala kendilerini devlet sanıyor. elhak haklılar. AKP öyle hatalar yaptı ki, bunlar kendilerini hala devlet sanıyor. muharrem bey unuttu mu, NE YANİ MHPLİLERİ, MSPLİLERİ Mİ ALACAKTIM , TABİ KENDİ ADAMLARIMI ALDIM diyen mogultayı bilmez mi..adliyeler 90larda CHPlileşti demek bu.bunlara artık devlet olmadıklarını gösterin. yol,liman,köprü,havalimanı,hızlı tren atak helikopteri güzel de devlet yok burda..devlete hakim olmalısınız ki,3-4 yılda çeker gider bu siyasiler,biz kalıcıyız demeyeler...
07 Haziran 2016 Salı 16:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler