YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmralı'ya son noktayı koydu
Teröristbaşı Apo'nun kalacağı yeni cezaevi koşullarının kötü olduğu iddiasıyla günlerdir çeşitli illerde provakatif eylemler sürüyor. Başbakan Erdoğan bu eylemler konusunda vatandaşı uyanık olmaya çağırdı
İmralı'ya son noktayı koydu
05 Aralık 2009 / 16:46 Güncelleme: 05 Aralık 2009 / 16:47

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İmralı'da Avrupa Birliği standartları neyse o standartların da üzerinde bir F tipi cezaevi yapıldığını belirterek, "Bunun fotoğrafları da yayınlandı. Bütün bunlara rağmen provokatif eylemler yapmak suretiyle kendisini buradan nemalandırmak isteyen bazı siyasi parti grupları var. Milletimizi bu tür eylemler karşısında uyanık olmaya çağırıyorum" dedi.

Vatandaşların, provokatif eylemlere karşı uygun cevabı vermesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan, "Her türlü hukuk dışı eylem, mutlaka ve mutlaka hukukun karşısına çıkıyor ve gereken cezayı alıyor. Kimse bizim iktidarımızı illegal örgütlerle masaya oturan iktidar olarak gösteremez. Utanmadan 'Başbakan bir kere bile Türk milleti ifadesini kullanmadı' deme cüretinde bulunanlar var, bunu test etmeye ne Baykal'ın, ne Bahçeli'nin gücü yetmez" diye konuştu.
 

Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sütlüce ve Hasköy Vapurları'nın denize indirilmesi, Kasımpaşa Vapuru'nun hizmete alım törenine katıldı. İDO Haliç Tersanesi'nde düzenlenen törende Erdoğan'ın yanı sıra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hazır bulundu. Konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Haliç'in Venedik ve Budapeşte ile yarışır bir hale geldiğine dikkat çekerek, "Herkesin umudunu kestiği dönemde Haliç'i İstanbul'a kazandırdık" dedi. Erdoğan, İDO'nun tüm dünyada örnek alınan yatırımlara imza attığının altını çizdi. İstanbul'a güzellik katan herkese minnet duyduklarını belirten Erdoğan, "Hizmete alınan vapurların tamamı, bizim tersanelerimizde yüzde yüz yerli üretim sonucu imal edildi. Dünyada gemi inşa sanayinde ilk 5'e girdik. Bunda işadamlarımızın yanı sıra, onların önünü açan, onlara 'yürü' diyen iktidarımızın da büyük katkıları oldu. Amacımız yakın bir zamanda gemi makinalarını üretmek. Bu ülkede yat sahibi olan vatandaşlarım var. Yatın sahibi Türk, bakıyorsun arkada bayrak yabancı. Bu bizim için bir zillet. Şimdi yeni bir süreç başladı. Bu süreç kapsamında Türk, yatını Türk bayrağı ile gezdirmelidir" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler