YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmralı Heyeti'nde bir ilk: O isim de katıldı
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, İdris Baluken, Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık arkadaşımızdan oluşan heyet İmralı Adası'ndalar" dedi.
İmralı Heyeti'nde bir ilk: O isim de katıldı
04 Şubat 2015 / 18:38 Güncelleme: 04 Şubat 2015 / 18:42

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere 5 kişilik heyetim İmralı adasına gittiğini açıkladı.

Heyette, ilk kez Ceylan Bağrıyanık da yer aldı. Bağrıyanık'ın yanı sıra HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve DTK Eş Başkanı Hatip Dicle İmralı'ya gitti. Böylece heyet, Çözüm sürecinin başından bu yana İmralı'yı ziyaret eden en kalabalık heyet oldu.

"Şu anda adadalar arkadaşlarımız"

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan Emek Partisi'nin Aksaray'daki İstanbul İl Başkanlığında bir araya gelen Demirtaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir soru üzerine İmralı heyetinin uzun süre sonra bugün adaya gittiği bilgisini veren Demirtaş " Şu anda adadalar arkadaşlarımız. Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, İdris Baluken, Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık arkadaşımızdan oluşan heyet İmralı Adası'ndalar. Akşama doğru görüşmelerini tamamlayıp döndüklerinde muhtemelen bugün veya yarın bir açıklama yaparlar. Orada durum nedir, hangi aşamaya gelinmiş? Heyetimiz geldikten sonra ancak sizlerle paylaşabiliriz " dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler