YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmralı heyeti değişiyor mu Pervin Buldan açıkladı!
Seçim sonrası gözler İmralı heyetindeydi. Hayet, aldıkları başarılı seçim sonucunun ardından İmralı'ya ne zaman gidecek?
İmralı heyeti değişiyor mu Pervin Buldan açıkladı!
11 Haziran 2015 / 13:30 Güncelleme: 12 Haziran 2015 / 07:56

Tüm bunlar konuşulurken, İmralı’ya Meclis dışı heyet formülü gündeme geldi. Milliyet'ten Kemal Göktaş'ın haberine göre hükümetin, seçimlerin ardından çözüm sürecinde rol olan İmralı heyetinde değişikliğe gitmeyi planladığı öğrenildi.

Habere göre, 7 Haziran seçimlerinden önce Ak Parti ile HDP arasında gerilimin üst düzeyde olduğu bir seçim döneminin geçirilmesi çözüm sürecini de etkiledi. Bu sebple, Hükümette HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder’den oluşan İmralı heyetinin,   DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ile DÖKH (Demokratik Özgür Kadın Hareketi) aktivisti Ceylan Bağrıyanık ve eski Hakkari milletvekili Adil Zozani isimleriyle değiştirilmesi görüşünün öne çıktığı yazılıyordu

İmralı heyetindeki isimlerden Pervin Buldan internethaber.com'dan Nesrin Yılmaz'a yaptığı açıklamada heyetteki isimlerin değişmediğini, bu konuda herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini söyledi.

YARIN BASIN TOPLANTISI YAPACAĞIZ

Buldan, heyet ne zaman İmralı adasına gidecek sorumuza da "yarın bu konuyla ilgili bir basın toplantısı yapacağız" diye yanıt verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler