YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"IMF'ye borç bitti ama dış borçlar bitmedi"
"IMF'ye borç bitti ama dış borçlar bitmedi"
15 Mayıs 2013 12:27
İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, IMF'ye borcun bittiğini ancak dış borçların bitmediğini, aksine arttığını ileri sürdü.

Tüzel, bir grup sendika temsilcisi ve işçiyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, işçiler ve kamu emekçilerinden gelen talepler doğrultusunda hazırladığı yasa tekliflerini bir süre önce TBMM Başkanlığı'na verdiğini anımsattı.

Sendika temsilcileriyle, bu tekliflerin desteklenmesi ve gündeme alınmasına ilişkin toplanan imzaları bugün TBMM Başkanlığı'na ileteceklerini ifade eden Tüzel, tekliflerle ilgili bilgi verdi.

Hükümetin günlerdir IMF'ye olan borcun son taksitinin ödenmesine ilişkin propaganda yaptığını belirten Tüzel, "Ülkemizde Reyhanlı'da 51 insanımızın öldüğü olay sanki hiç yaşanmamış gibi" dedi.

"IMF'ye borç bitti ama dış borçlar bitmedi, aksine arttı" diyen Tüzel, AK Parti'nin hükümet olduğu 2002'den bu yana dış borçların 130 milyar dolardan 330 milyar dolara çıktığını savundu.

Tüzel, özel sektörün borcunun artmasının, devlet garantisi nedeniyle bütün Türkiye halkını risk altına soktuğunu öne sürdü.

THY'de grevde olan işçileri de desteklediklerini kaydeden Tüzel, daha sonra sendika temsilcileri ve işçilere söz verdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler