YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İmam Hatipli başbakan yerine profesör başbakan ol
"İmam Hatipli başbakan yerine profesör başbakan ol
"İmam Hatipli başbakan yerine profesör başbakan ol
07 Temmuz 2008 / 15:23 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

4 yıl önce 'Bu ülkeye İmam Hatip Liseli başbakan yakışmıyor' diyen Barolar Birliği Başkanı çark etti


Özdemir Özok, İmam Hatip kökenli genç bir avukatın tepkisiyle karşılaştı.


Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, Çorum’da düzenlenen ’Mesleğe Yeni Başlayan Avukatların Sorunları ve Çözüm Yolları’ toplantısında İmam Hatip kökenli genç bir avukatın tepkisiyle karşılaştı. Avukat Hakkı Keleş, Özok’a 4 yıl önce yaptığı konuşmasını hatırlatarak, ”Bu ülkeye İmam Hatip Liseli başbakan yakışmıyor diyerek bizleri üzdünüz. Ben de İmam Hatip Lisesi mezunu bir avukat olarak bu sözleri söyleyen başkanım olduğu için üzüldüm“ dedi. Kürsüye çıkan Özok, 4 yıl önce söylediği sözlerin yanlış anlaşıldığını söyleyerek özür diledi:


“Amacım İmam Hatip Liseli arkadaşları kırmak değildi. Çünkü, Allah neler yaratıyor, ne yetenekler yaratıyor. Recep Tayyip Erdoğan tam bir yetenek. Onun için İmam Hatip, devlet lisesi, Robert Koleji mezunu olmasının hiç önemi yok. Çünkü o bir farklı bir yetenek. Söylediklerim, benim eğitimle ilgili bir tahlilim.


Pozitif bilim konusundaki hassasiyetimle ben 2004 Türkiye’sinde bir İmam Hatip Liseli Başbakan olmasını istemedim ve bunu içime sindiremedim. İmam Hatip Lisesi mezunu olan İlahiyat Fakültesi’ne gider. Benim şahsi düşüncem bu. O hak verilmiştir ama yasanın verdiği hak benim kafamdaki düşünceyi değiştiremez. Yine söylüyorum 2008 Türkiye’sinde keşke İmam Hatip Lisesi mezunu bir Başbakan olacağına, bilim adamı veya profesör bir başbakan olsaydı.”


Vatan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler