YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ'dan bayram mesajı
İlker Başbuğ'dan bayram mesajı
29 Ağustos 2013 14:31
Ergenekon davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İlker Başbuğ'un resmi internet sitesinde yer alan mesajda, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın, Büyük Taarruz'un başlayacağını Ankara'ya gönderdiği "Batı cephesindeki ordularımız, Allah tarafından gösterilen doğru yola dayanarak, ağustosun yirmi altıncı cumartesi günü düşmana taarruza başlayacaktır" açıklamasıyla bildirdiğini hatırlattı.

Mesajda, 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz'un, kahraman Türk ordusunun 9 Eylül'de İzmir'i düşman işgalinden kurtararak hedefine ulaştığı aktarılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Türk Ordusunun kazandığı bu büyük zafer, bağımsız ve modern Türkiye'nin doğuşunun adeta müjdecisi olmuştur. Türk askeri, gerek duyulduğu an, ülkesinin düşmanları ile savaşmak ve vatanı, milleti uğrunda canını feda etmek üzere yetiştirmiş, eğitilmiştir. Vatanı ve milleti için şehit olmak, Türk askeri için en büyük şereftir. Türk subayı için, şehitlikten sonra, orduda ulaşılabilecek en yüksek rütbe ise orgeneral ve oramiralliktir.

Bugün 30 Ağustos 2013'tür. Büyük taarruzun 91. yıl dönümü. Bugün, Türk ordusunun yetiştirdiği ve ülkesine, milletine uzun yıllar hizmet etmiş, başta 18 orgeneral/oramiral olmak üzere yüzlerce general/amiral, subay, astsubay ile sivil memur cezaevlerindedir.

Büyük Taarruzun 91. yıl dönümü milletimize kutlu olsun."

 

AA

sündürme
 // MALİKİ
Ya paşam çok uzattın çok ve hatta birazda sündürdün sen bu iş
Bak SN Veli Küçük e babalar gibi yatıyor adam
Niye çünki biliyor ne halt ettiğini yada ettiğinizi
Ha bu arada paşam dedım paşalardan özür dilerim siz rütbesiz Mehmetcik olmuştunuz askerim...
30 Ağustos 2013 Cuma 19:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler