YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk sonuçlar 3 partide şok etkisi yarattı
Sandıkların yaklaşık yarısının açılmasıyla ortaya çıkan siyasi tablo, 3 partide şok yarattı. CHP, MHP ve HDP oylarında düşüşler yaşamış görünüyor. Özellikle MHP'nin oylarında ciddi bir düşüş yaşanıyor.
İlk sonuçlar 3 partide şok etkisi yarattı
01 Kasım 2015 / 19:28 Güncelleme: 01 Kasım 2015 / 19:33

1 Kasım seçim sonuçlarında açılan sandıklarda ilk rakamlara göre CHP, MHP ve HDP'de şok düşüşler yaşandı.

1 Kasım sonuçlarında ilk rakamlar açılmaya başlandığında 3 parti için şok seviyeler görüldü.Sandıkların yaklaşık yarısı açıldığında CHP'nin oy oranı 20,86, MHP 11, 08 HDP 10,95 oranında çıktı.
 
Bu rakamlar 7 Haziran seçimlerine göre 3 partinin büyük düşüş yaşadığını gösterdi.
 
Sandıklar açılamaya devam ediyor.

MHP'DE ÖNEMLİ DÜŞÜŞ

Türkiye, genelinde sandıkların yaklaşık yarısı açıldı. Kesin olmayan kısmi sonuçlara göre, MHP'de önemli bir oy kaybı ortaya çıktı. MHP, 7 Haziran'daki seçimde, yüzde 16.29 oy almıştı. MHP'nin sandıkların yarısından alınan sonuçlara göre oyu yüzde 11 dolayında görünüyor. MHP'de 5 puan dolayında önemli bir düşüş ortaya çıktı. MHP'nin oy düşüşünün koalisyon kurma sürecindeki tutumundan kaynaklandığı yorumları yapılmaya başlandı.

MHP sadece bir ilde oyunu artırdı o da 1.1 düzeyinde...

 // Rasim DUMAN
Asil sok icerde degil, disarda yasaniyor. Telaviv, Wasington,Londra ve Pensilvanya'da muhtemelen bayraklar yariya indirildi. TUSİAD onunde de "mason bayragi"nin yariya indirildigini gorebiliriz....
01 Kasım 2015 23:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler