YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk kez o kelimeyi kullandı
İlk kez o kelimeyi kullandı
23 Şubat 2011 07:37
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada bir ilki gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, yürüyen merdivenlere ters binmesini eleştiren Başbakan Erdoğan’a, yüklenirken, Meclis kürsüsün de ilk kez Kürt kelimesini kullandı. Konuşmasında Van’da düzenlenen “Siyasette Başarı Stratejisi Çalışmaları” toplantısına değinen Kılıçdaroğlu, partisinin Güneydoğu’dan oy alamaması ile ilgili olarak, “Sağırlar diyaloğu oluşmuş. Biz söylemişiz anlatamamışız onlar bize söylemiş duymamışız” dedi.

Kılıçdaroğlu, Van’daki toplantıda Kürt sorununun da tartışıldığını belirterek, “Biz Güneydoğu sorunu olarak bakıyorduk. Öyle olduğu ortaya çıktı. Olay sadece Kürt sorunu değil. Biz bölgeye etnik kimliklere, inançlara saygılı, üçünü yol olarak gideceğiz. Etnik kimliği, inançları siyasete alet etmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

“İnsani şeyler bunlar”

Yürüyen merdivenlere ters binmesini, “Yanlışlarımız, eksikliklerimiz olabilir” sözleriyle değerlendiren CHP lideri, Erdoğan’ın kendisine yönelik eleştirilerine ise şu yanıtı verdi: “Sayın Başbakan bir ata bindin, atı 4 kişi tutuyordu, sen o beygirin üstünden düştün. Biz sana bir şey dedik mi? İlacını aldın veya almadın, arabada kaldın, balyozla arabanın camını kırdılar, seni dışarı çıkardılar. Sana bir şey dedik mi? İstanbul Kadın Kolları’nın kimlik dağıtım toplantısında giderken kabloya takılıyorsun, düşmemen için seni zor yakalıyorlar. Bir şey söyledik mi? Hayır. İnsani şeylerdir bunlar, olabilir.” (Bugün)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler