YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İlk işimiz İslam Birliği Bakanlığını kurmak"
"İlk işimiz İslam Birliği Bakanlığını kurmak"
18 Ocak 2015 14:53
​Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ziyaettin Tokar, "İktidara geldiğimizde yapacağımız ilk iş Avrupa Birliği Bakanlığını kaldırıp İslam Birliği Bakanlığını kurmak olacak" dedi.

Tokar, partisinin Antalya İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında 16 Ocak 1998'de Refah Partisi'nin kapatıldığını ve halkın Refah Partisi'nin o ihtişamlı günlerini aradığını söyledi.

Türkiye'de herkesin verilen kararlardan şikayetçi olduğunu ifade eden Tokar, "Polis hırsızı canını dişine takarak yakalıyor. Cumhuriyet savcısı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıyor. Böyle bir şey nasıl olabilir  Herkes Saadet iktidarını bekliyor. O zaman herkes hakkını alacak" diye konuştu. 

"Ülkenin sorunlarıyla yüzleşmek lazım"

Çözüm sürecinin çözülme sürecine gittiğini anlatan Tokar, Genel Kurmay Başkanı'nın bile çözüm sürecinden haberinin olmadığını iddia etti. Çözüm sürecinin bir kişinin tekelinde kalamayacağını anlatan Tokar, ülkenin sorunlarıyla yüzleşilmesi gerektiğini bildirdi.

Türkiye'nin yurt dışında itibarının kalmadığını öne süren Tokar, "Yurt dışında sıfır sorun dediler sıfır komşuyla karşı karşıya kaldık. Bundan 10 yıl önce ülkenin itibarı daha iyiydi. İcraat yapmak lazım" şeklinde konuştu.

Emekliye 2015'in ilk ve ikinci 6 aylık döneminde yüzde üçer zam verildiğini hatırlatan Tokar, Saadet Partisi'nin iktidar olması halinde bu zammın en az yüzde 30 olacağını belirtti.

Saadet Partisi iktidara geldiğinde birçok projeyi hayata geçireceklerini dile getiren Tokar, sözlerini şöyle tamamladı:

"İktidara geldiğimizde esnafa faizsiz ve 2 yıl ödemesiz kredi vereceğiz. Emekliliğe hak kazanıp dilekçesini veren herkesi yaşını bekletmeden emekli edeceğiz. Amerika'dan ve Avrupa'dan medet uman bir ülke haline gelmeyeceğiz. İktidara geldiğimizde yapacağımız ilk iş Avrupa Birliği Bakanlığını kaldırıp İslam Birliği Bakanlığını kurmak olacak."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler