YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İlk ceza namaz kılanlara verilecek'
'İlk ceza namaz kılanlara verilecek'
07 Eylül 2010 21:10
Referandumda 'hayır' diyecek olanlar akla ziyan gerekçeler öne sürüyorlar. DSP Genel Başkanı Türker de, refarandumda 'evet' çıkması halinde ilk cezanın namaz kılanlara verileceğini öne sürdü.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Anayasa değiştiği zaman ilk cezanın namaz kılanlara verileceğini öne sürerek ''Bunlar camide namaz kılarken dedikodumu yapıyorlar, engelliyorum. Camiye 15'er kişi girsin diyecek'' dedi.

Türker, partisince Bartın'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 12 Eylülde gerçekleştirilecek halk oylamasında 'hayır' oyu kullanacaklarını ve bunun birçok nedeni olduğunu söyledi.

DSP'nin, ülkede demokrasinin tam oluşmasından yana bir parti olduğunu, soldaki başka partilerle de ekonomi, kültür ve sosyal politikalarda farklı düşünebileceklerini belirten Türker, şöyle konuştu:

''Ama bütün bu partiler, Türkiye'de tam demokrasi tesisi konusunda birlikte düşünmek zorundalar. Ne yazık ki bugün oylanması söz konusu olan anayasa tek taraflı, tek gözlüklü ve tek bakışla önümüze getirilmiştir. Bu anayasa ne iddia ediyor; '12 Eylül 1980'de yaşanan darbenin arkasında çekilen acılarla hesaplaşma anayasasıdır' diyor. Bu anayasanın hazırlanmasıyla 12 Eylül sonrası anayasanın hazırlanma koşulları aynı. Ha beş generalin hazırladığı anayasa, ha Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasası. Anayasa birlikte yaşama ile ilgili uzlaşma belgesidir.''


-''İLK CEZAYI NAMAZ KILANLARA VERECEKLER''-

 

Türkiye'de onurlu hakim ve polislerin olduğunu belirten, ancak Başbakanın bunları istemediğini öne süren Türker, şöyle devam etti:

''O istediği gibi oynatacağı, insanları dinleyeceği, yatak odasına girebileceği polisler, hakimler istiyor. Bunları yapamıyor mu? Sağlam yapamıyor. Biraz daha açılarak yapmak istiyor. İşte bu anayasayı bunun için değişiyor. Anayasadaki engelliler ve kadınlar için pozitif ayrımcılık bunların hepsi süs. Şu anda namaz kılanlar camiden çıkıyor. Ama anayasa değiştiği zaman ilk cezayı namaz kılanlara verecekler. 'Bunlar camide namaz kılarken dedikodumu yapıyorlar, engelliyorum. Camiye 15'er kişi girsin' diyecek. Bunu nereden çıkarıyorum; bunun benzerini aynı maddeyle bir zamanlar Hitler yaptı. Bu anayasa değişikliğinde 3 önemli madde var ve bu maddeler bizim hayatımızı karartacak.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler