YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlhan Kesici DP'nin teklifini reddetti
İlhan Kesici DP'nin teklifini reddetti
İlhan Kesici DP'nin teklifini reddetti
11 Kasım 2007 / 20:23 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İlhan Kesici, DP'nin bazı il başkanlarının kendisine genel başkan adaylığı teklif ettikleri yolundaki haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı. Kesici açıklamasında şunları kaydetti: ''DP Olağanüstü Kongresi ile ilgili olarak 6 DP'li il başkanı arkadaşımız, Ankara'da Oran'daki evime ziyarete geldiler. İl başkanları, gayri resmi ziyarette 17-18 Kasım tarihlerinde yapılacak DP Olağanüstü Büyük Kongresi'nde beni genel başkan adayı yapmak istediklerini söylediler. Görüşmede, Türk siyasetinin genel bir değerlendirmesini yaptık. Şahsıma gösterdikleri teveccüh dolayısıyla kendilerine teşekkür ettim.''


Türk siyasi tarihinin geçmişinde Demokrat Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin rakip siyasi partiler olduklarını hatırlatan Kesici, böyle bir teklifin kendi siyasi geçmişinden bağımsız olarak bugünkü konumunda yapılmasının anlamlı olduğunu belirtti.


Kesici, şöyle devam etti: ''Arkadaşlarımıza, bana genel başkan adaylığı teklifi yapmalarından daha önemlisinin, bu teklifin halihazırda CHP milletvekili olan bir kişiye yapılmasının olduğunu söyledim. Bir CHP milletvekiline hem de adı Demokrat Parti olan bir partinin genel başkan adaylığını teklif etmelerini şahıslarımızdan daha da çok Türk siyasetinde olağanüstü güzel bir yumuşama işareti olarak aldığımı, bu münasebetle de bu halin çok takdir edilecek ve memnuniyet verici bir hal olduğunu ifade ettim. Arkadaşlara tekrar teşekkür ettim ve kongrelerinde başarılar diledim.''


Bazı yayın organlarında bu yönde yer alan haberlerin ardından ortaya çıkabilecek spekülasyonları önlemek amacıyla böyle bir açıklama yapmaya ihtiyaç duyduğunu ifade eden Kesici, ''Ben şu anda CHP milletvekiliyim. Son seçimlerde CHP'den milletvekili seçildim. Başka hiçbir siyasi davranış içinde olmamı icap ettirecek bir durum yoktur'' diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Demokrat Parti Genel Başkan adaylığı için teklif aldığını, ancak CHP milletvekili olarak başka bir siyasi davranış içinde olamayacağını söyledi.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler