YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlham kaynağı Çölaşan
Baykal gelecek hafta Erdoğan'la görüşmesinin kayıt altına alınmasını isterek Başbakan Erdoğan kadar kamuoyunu da şaşırttı
İlham kaynağı Çölaşan
13 Ekim 2009 / 19:38 Güncelleme: 13 Ekim 2009 / 20:30

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la gelecek hafta yapılması düşünülen  görüşmenin kayıt altına alınmasını isteyerek siyasette bir ilk’e imza attı.

Baykal’ın talebi Başbakan Erdoğan tarafından en azından şaşkınlıkla karşılansa da kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

Baykal, kameralı görüşme talebini iletirken gerekçe olarak da Dolmabahçe’de Başbakan Erdoğan ile dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt arasındaki görüşmeyi gündeme getirdi. Baykal’ın Dolmabahçe örneğiyle kameralı görüşme talebinin ilham kaynağı olarak bugün yeniden gazetede yazmaya başlayan Emin Çölaşan gösteriliyor.

Emin Çölaşan, yaklaşık üç hafta önce Kanala’da gazeteci Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu “Görüş Farkı” programına Şamil Tayyar ile birlikte katılmıştı. Çölaşan, o programda ilginç bir iddia ortaya attı. “Başbakan ile Büyükanıt’ın Dolmabahçe’deki görüşmesi gizlice kayıt altına alındı” diyen Çölaşan, kaydı kimin yaptığını ve haber kaynağını açıklamada. Sadece, “Güçlü bir duyum” aldığını söylemekle yetindi. Baykal’ın kameralı kayıt istemesi bu yüzden akıllara Çölaşan’ı getirdi.

Çölaşan işin içindeyse...
 // eğitimci
Sn.Baykal,hükümet size bir görüşme teklifinde bulunmuş.Siz de bunu şartlı kabul ediyorsunuz.Buna da eyvallah.Ancak işin içerisinde kamera,kayıt istenmesi ve hele burada Çölaşan gibi belirli bir ismin geçmesi güvensizlik anlamı taşımaz mı?Öyleyse görüşme istemiyorum der kapatırsınız.Ne yani bir de senet imzalatsanız da,şahidi Çölaşan gösterseniz daha dürüstçe olurdu....
14 Ekim 2009 12:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler