16 Aralık 2017 Cumartesi
 • Altın156,133
 • BIST109.330
 • Dolar3,8638
 • Euro4,5501
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,1548
 • İstanbul16 °C
 • Ankara-3 °C
 • İzmir14 °C
 • Konya-2 °C
 • Adana11 °C
 • Antalya13 °C
 • Diyarbakır-3 °C
 • Bursa11 °C
 • Kayseri-5 °C
 • Kocaeli5 °C
 • Şanlıurfa4 °C
 • Gaziantep3 °C
 • İçel14 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İktidarla muhalefet zaferde buluştu
İktidarla muhalefet zaferde buluştu
İktidarla muhalefet zaferde buluştu
16 Haziran 2008 / 17:36 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türk Milli Takımı Çek Cumhuriyeti karşısında bir mucizeye imza atarak 2-0 mağlup durumdayken maçtan 3-2’lik zaferle ayrılmayı bildi. Milyonların ekrana kilitlendiği maçta milletvekilleri de tarihi zaferin coşkusunu yaşadı. İktidarıyla muhalefetiyle bütün vekiller Milli Takım’ın galibiyetini kutladı.


Ahmet Sözcan Meclis’ten bildiriyor…


SAVUNMAMIZ SAĞLAM


AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, yıllardan beri böylesine bir heyecan yaşamadığını vurgulayarak, Milli Takımın savunmasını çok başarılı bulduğunu söyledi. Tunçak, AK Parti’nin savunmasının nasıl olduğunun sorulması üzerine de imalı bir yanıt verdi…


“Yıllardan beri böyle bir heyecanı yaşamamıştım. Sadece izlemekle de kalmadım, maç bittikten sonra ben de eşimi aldım, arabayla dolaşmaya çıktık. Ankara'da keyif turu attık. Bizim en büyük zaafımız savunma. Savunma yapmayı bilemiyoruz. Sadece Milli Takım için değil, Türkiye'nin genel karakteristiği bu aslında. Hep iyi işler yapıyoruz ama neticeleri hep masada kaybediyoruz. Savunmayı eksik bırakıyorduk. Dün şunu gördüm, Türkiye artık savunmada da çok kuvvetli oyunculara sahip.


AK Parti’nin savunması nasıl?


“Bundan sonra artık Türkiye'nin savunması da çok sağlam. Savunma artık Türkiye'de eskisi gibi değil. Türkiye'nin savunması da çok sağlam. Her türlü faullü müdahaleye rağmen ayakta kalmasını biliyor Türk Milli Takımı’nın savunması. Servet'in annesi çok güzel söylüyor. Tek başına takım diyor. Hem savunmada, hem orta sahada, hem hücumda Servet'i gördük dün yine. Savunmadaki başarısını her yerde gösterdi. Ben bu başarının, Türk milli takımının da, Türkiye'nin de başarısının devam edeceğine inanıyorum.”BAŞBAKANIMIZ FUTBOLU İYİ BİLİYOR


AK Parti Artvin Milletvekili Ertekin Çolak da Başbakan Erdoğan’ın futbolu çok iyi bildiğini vurgulayarak, savunmadan endişe duymadıklarını söyledi..


“Duyduğum en güzel haber. Fatih Terim, maçın son bölümlerinde iyi oynuyoruz demişti. Gerçekten de öyle oldu. Türkiye bu işte. Servet herkesin dikkatini çekiyor, vücudunda fiziki olarak bir çok sıkıntıları olmasına rağmen harikalar yarattı. Bütün Milli Takımı tebrik ediyorum. Bundan sonra işi sonuna kadar götürmelerini bekliyoruz. Kupayı istiyoruz. “


 


AK Parti’nin savunması?


“Başbakanımız futbolu iyi biliyor. Tahmin ediyorum ki çok güzelini yapmıştır. Daha da iyisini yapacaktır. “


FUTBOL MAÇINDAKİ GİBİ ÇÖZÜM


AK Parti Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem de Türkiye’nin dünkü maçta olduğu gibi kapatma davasından da son dakika çözümüyle kurtulabileceğine inandığını söyledi..


“Ben maçın ikinci yarısını 60. dakikadan itibaren izledim. Açtığım zaman 2-0'dı, bu iş bitmiş dedim. Üzüldüm, sinirlendim ama biraz bekleyelim derken bizimkiler canlanmaya başladılar. Bir gol atınca bizim takım birdenbire karşı tarafı abluka altına aldı. Arkasından bir gol, bir gol daha, mucize gibi bir şey oldu. Volkan'ın yaptığı yanlış. Bu tür durumlarda heyecanımızı kontrol etmemiz lazım. Bunlar tecrübe. Netice itibariyle Türkiye büyük bir zafer kazanmış oldu.


AK Parti’nin Savunması?


Hayırlısı olsun. Anayasa Mahkemesi bir karar verecek. Türkiye'yi tanıyan bütün batı ülkeleri bu kararı bekliyor. Aynen bizim gibi. İnşallah Türkiye bu süreçten sağ salim, demokrasisi, istikrarı zarar görmeden çıkar. Bizim milletimiz zor zamanlarda çözüm üreten bir millet. Futbol maçında olduğu gibi burada da öyle bir çözüm üretilebilir.


İKTİDARLA MUHALEFET ZAFERDE BULUŞTU


CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan: “Ben bu maçı kazanacağız dedim. Arkadaşlarımız vardı. Umudu kesmedik. Baştan beri bu maç Türkiye'nin galibiyetiyle bitecek diyordum. O sonucu aldık. Azmin zaferi diyorum ben buna. Akşam Burdur’daydım. Gece 2’ye kadar Cumhuriyet Meydanı'nda gençlerimize eşlik ettik. 'En büyük Türkiye' şeklinde sloganlarımızla ayrıldık. “


MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş: Eşimin morali 2-0’dan sonra bozuldu, gidip yattı. Ama ben takımımızın galip geleceğine inanıyordum, sonuna kadar izledim. Sonunda beklediğim oldu ve 3-2 galip geldik. Eşimi uyandırıp müjdeli haberi verdim.


DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici: Dişlerimi çektirmiştim. Hala da sancısı var. Doğru dürüst de izleyemedim. Güzel bir maçtı. Başarılılardı, tebrik ediyorum. Bize gurur verdi.


HABER: AHMET SÖZCAN


SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler