YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İktidarın Türkiye'yi getirdiği yer tehlikelidir"
"İktidarın Türkiye'yi getirdiği yer tehlikelidir"
01 Nisan 2013 13:11
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ''Türk milletini'' tartışmaya açmanın Türkiye'yi bölmek anlamına geleceğini öne sürerek, ''Yapılan da budur. İktidarın Türkiye'yi getirdiği yer tehlikelidir, risklidir ve sıkıntılıdır'' dedi.

Yeniçeri, düzenlediği basın toplantısında, eyalet konusunda yapılan açıklamaların kaygı verici olduğunu söyleyerek, ''Eyalet sistemi federal yapı demektir ve öteden beri terör örgütünün, bölücü kesimlerin tekrar ettikleri, varmaya çalıştıkları bağımsız Kürdistan'ın öncesidir'' diye konuştu.

''Almanya ve ABD de federasyondur'' denildiğini belirten Yeniçeri, ''Ancak orada etnik ırkçılık sorunu yoktur, eline silah almış, bağımsız devlet için başkalarını öldürmüş birileri yoktur. ABD'de küçük devletler bağımsızlıklarından vazgeçmiş ve birleşmişlerdir. Eyalet sistemi orada birleşmedir, bizde ise ayrışmadır'' şeklinde konuştu.

''Osmanlı devletinin devamı olmak başka bir şey, Osmanlı'nın padişahlık sistemini savunmak başka bir şeydir. 'Osmanlı'nın devamıyız' demek, oradaki haremi savunmak demek değildir'' diyen Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Osmanlı'yı anladığını ancak tamamen yanlış anladığını iddia etti.

Yeniçeri, PKK, KCK, BDP ve Öcalan'ın ne söylediği ve ne yapmak istediğinin açık olduğunu, ancak Türkiye'nin yöneticilerinin ne yaptıkları, ne söyledikleri ne de attıkları adımların ülkeyi nereye sürükleyeceğini kendilerinin dahi bilmediğini savundu.

Başbakan Erdoğan'ın, mehmetçik katillerinin silahlı olarak değil de silahsız olarak sınırı geçmelerine izin verdiğini ileri süren Yeniçeri, ''Sayın Başbakan'ın hangi Anayasa ya da yasaya dayalı olarak suçluların silahsız bir şekilde elini kolunu sallayarak sınırdan geçip gitmelerine izin verdiğini açıklaması gerekiyor'' diye konuştu.

Yeniçeri, sıranın Türk Bayrağı'nın tartışılmasına geldiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

''Türk milletinin Türkiye'deki egemenliği, bayrağı, dili ve varlığı tartışılmaktadır. Bunun ne anlama geldiği açıktır. Daha vahimi de ülkeyi yönetenlerin bizzat bu tartışmaları yaptırıyor olmalarıdır. Türk Bayrağı'nı tartışmak gerçekte Türkiye'yi tartışmaktır. Türk milleti kavramını Anayasa'dan çıkarmak Türk milletini yok saymaktır. Türk milletini tartışmaya açmak Türkiye'yi bölmektir. Yapılan da budur. İktidarın Türkiye'yi getirdiği yer tehlikelidir, risklidir ve sıkıntılıdır.''

 

AA

00:26
 // mete bozkurt
Vatan sevgisi imandandir. Sen müslüman isen, peygamberimizin ümmetinden isen vatan hainleriyle kol kola girmezsin, beraber açilim taraftari olmazsin....
02 Nisan 2013 00:26
19:16
 // EL CEVAP
Müslüman isen, daha da ötesi insan isen, bu Türklük ayaklarını bırak, ümmet olma bilincine var. Senin gibi düşünmeyenleri de pkklı diye yaftalama. Milliyetçiliğin her türlüsü, ayaklar altında olmaya müstehaktır. Bu, ister Türk, ister Kürt, ister bilmem ne milliyetçili olursa olsun....
01 Nisan 2013 19:16
18:41
 // PEHH!
Senin mantığınla gidecek olursak, sende Sivas, Çorum ve Maraş'ın ırkçı faşist katilleri tarafındasın. Bu vatanı bir tek sizmi seviyorsunuz. Şunu unutmayınki bu vatanı kurtlara yem etmeyiz!...
01 Nisan 2013 18:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler