YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İktidara yakın o kişileri kayıt altına aldık"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, muhalefette oldukları halde "gazeteci, yazar ve akademisyeleri" fişlediklerini itiraf etti.
"İktidara yakın o kişileri kayıt altına aldık"
22 Ocak 2015 / 21:51 Güncelleme: 22 Ocak 2015 / 21:52

CNNTürk'teki Tarafsız Bölge isimli programa dün akşam katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, farkında olmadan birçok gazeteci, yazar ve akademisyeni fişlediklerini itiraf etti. Türkeş, parti merkezinde bir arşiv tuttuklarını arşivde Ak Parti'yi savunan bütün gazeteci ve akademisyenlerin isimlerinin yer aldığını söyledi.

Tuğrul Türkeş, programa katılan Yazar Ekrem Kızıltaş'le ile girdiği tartışmada, “12 yıldır televizyon programlarına AKP’den karşımıza herhangi biri yetkili çıkmıyor. Onlar yerine gazeteci veya akademisyen adı altında sureti haktan  görünen AKP savunucuları ile tartışıyoruz. Sekiz senedir böyle. Yani siz benim karşıma gelen ilk Ak Parti savunucusu değilsiniz. Sizin adetinizi bile hatırlamıyorum. Bundan sonra da sizin gibi akademisyen ve yazarlarla ben bu programları yapmak zorundayım. Bizim partide bir arşivimiz var. AKP adına sureti haktan görünüp kimler gazeteci sıfatıyla kimler de akademisyen sıfatıyla hangi programa televizyon programlarına çıkar biz bunları biliriz. Mesela bir programdan davet geldiğinde AKP adına kim gelecek biz biliriz ki.." şeklinde konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler