YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İktidar için seçime giriyoruz"
"İktidar için seçime giriyoruz"
17 Ocak 2015 15:33
Anadolu Partisi Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, partinin birinci il başkanları toplantısı parti genel merkezinde gerçekleştirildi.

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, partisinin birinci il başkanları toplantısında, "İktidar için seçime giriyoruz. Bir parti, iktidar için siyaset yapmalı. Biz onu yapıyoruz. Bizi iktidara götürecek dayanak ortada değil mi?" değerlendirmesinde bulundu.

Genel Başkan yardımcıları ve 45 il başkanı ile 100 ilçe başkanının katıldığı toplantıda, Genel Başkan Tarhan, kamuoyunda bir umut olarak görüldüklerini ve partilerine çok büyük ilgi olduğunu ifade etti.

İktidar için seçime girdiklerini belirten Tarhan, şunları kaydetti:

"Bir parti, iktidar için siyaset yapmalı. Biz onu yapıyoruz. Bizi iktidara götürecek dayanak ortada değil mi? Artık Meclis'te adeta dörtlü bir koalisyon var. Siyaset tıkandı, boşluk var. Böyle bir siyasi boşluk uzun süre devam edemezdi. Bir ihtiyaçtan doğdu Anadolu Partisi ve kitleleri kucaklayacak bir kadro oluşturdu. Örgütümüz, büyük bir özveri ile çalışıyor. Türkiye'nin her yerinde Anadolu Partisi ses getiriyor. İktidar metal yorgunluğu yaşıyor. Muhalefette de aynı yorgunluk. Son seçimde işte bu yüzden 6,5 milyon seçmen sandığa gitmeyerek, bilinçli olarak geçersiz oy kullanarak bu durumu kabullenmediğini gösterdi.

Bazı kesimlerin saldırısına uğradık ve bölmekle suçlandık ama şu soruya bir türlü cevap veremediler; bugüne kadar bölünmediniz de ne yaptınız? Cumhurbaşkanlığı seçiminde tıpış tıpış sandığa gitmeye zorlayanlar başarılı mı oldu?"

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler