YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İktidar düzmece bir soruşturma hazırlığı içinde"
"İktidar düzmece bir soruşturma hazırlığı içinde"
19 Haziran 2013 11:10
CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, iktidarın, sosyal medyada insanların birbirine attığı hatta atmadığı mesajlar üzerinden binlerce sanıklı düzmece bir soruşturma hazırlığı içinde olduğunu öne sürdü.

Tezcan, Adalet Komisyonu’nun CHP’li üyeleriyle birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, iktidarın sokakta gelişen olaylara karşı sadece şiddet yöntemini benimsediğini savundu.

Bunun sonucunda binlerce kişinin yaralandığını, ölenlerin olduğunu ve şimdi de toplu gözaltıların başladığını belirten Tezcan, “İktidar eliyle yeni bir sürek avı başlatılıyor. Sahte delillerle sosyal medya soruşturması başlatılmaktadır” dedi.

Twitter ve Facebook mesajlarının soruşturularak iktidarın "düzmece bir terör örgütü yaratmaya çalışacağını" öne süren Tezcan, şunları söyledi:

“İktidar, sosyal medyada insanların birbirine attığı hatta atmadığı mesajlar üzerinden binlerce sanıklı düzmece bir soruşturma hazırlığı içinde. Bunların örneklerini daha önce görmüştük. Bu gençlere sahip çıkmalıyız. İktidar hoyratça, korkunç bir saldırıyla bu gençleri yok etmeyi planlıyor. İktidar, yıkılan korku duvarını tekrar örmek için dijital bir terör yaratma peşinde. Şimdiden ilan ediyoruz; bu başlatılan soruşturmalar gayrimeşrudur. Bunlara dayanılarak hazırlanacak iddianameler de gayrimeşru olacaktır.”

Tezcan, Adalet Komisyonu’nun Türkiye’nin ihtiyacı olan yasa tekliflerini görüşmek yerine “eften püften konuları ele aldığını” savunarak, bu nedenle iki gündür komisyon toplatısına katılmadıklarını anımsattı.

Tezcan, “Adalet Komisyonu tiyatro sahnesi değildir. Türkiye’nin ihtiyacı olan teklifler görüşülmelidir” diye konuştu.

 

AA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler