YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki devletli çözüm perspektifine indirilmiş ağır bir darbedir
İki devletli çözüm perspektifine indirilmiş ağır bir darbedir
06 Aralık 2017 23:24
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, "ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz. Bu talihsiz karar, iki devletli çözüm perspektifine indirilmiş ağır bir darbedir." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, ABD'nin Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin, "ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel-Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz. Bu talihsiz karar, iki devletli çözüm perspektifine indirilmiş ağır bir darbedir." ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını kınadı.

"Yanlış kararın bölgede tansiyonu daha da arttıracağından endişe duyuyoruz"

Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

"ABD Başkanı Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel-Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz. Bu talihsiz karar, iki devletli çözüm perspektifine indirilmiş ağır bir darbedir. Bölgede o kadar sorun varken, kendi iç sıkışmışlığını aşmak amacıyla alındığına inandığımız bu yanlış kararın bölgede tansiyonu daha da arttıracağından endişe duyuyoruz.

Hiç şüphesiz bu tek taraflı alınan kararı tanımayacağız. Partimiz, müzakereler yoluyla başkenti Doğu Kudüs olacak 1967 sınırlarına dayanan bağımsız ve egemen bir Filistin Devleti ile güvenlikli sınırlar içinde yan yana yaşayacak ve bizim de esasen tanımış olduğumuz İsrail devletine ilişkin çözüm perspektifini desteklemeye devam edecektir."

yaaaaa öylemi????¿¿¿
 // Yaşar Koçdemir
abd nin kararı ağır bir darbeymiş, yaaaaa öylemi¿¿???¿¿????¿¿¿ sen bizim aklımızla alay mı ediyorsun. chdpkk nın abd menşeili tasmalısı. hadi ordan....
06 Aralık 2017 23:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler