YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İinsanlar büyük zarar gördü"
"İinsanlar büyük zarar gördü"
04 Ekim 2013 16:53
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle hem orada hem de sınırın bu tarafında insanlar büyük zarar gördü" dedi.

Tanrıkulu, Ceylanpınar ilçesini ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümeti, Türkiye'nin Suriye politikası nedeniyle uyardıklarını belirtti.

Rasulayn bölgesindeki çatışmalara değinen Tanrıkulu, "Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle hem orada hem de sınırın bu tarafında insanlar büyük zarar gördü" dedi.

Türkiye'nin, Nusra Cephesine lojistik ve insani destek sunduğunu savunan Tanrıkulu, şunları kaydetti:

"Şimdi bu güçler hemen yanı başımızda kiminle çatışıyor  Rejim güçleri orada yok. Nereden geldiler  Dünyanın değişik coğrafyasında gelen El Kaide güçleri burada yerleşik halk olan Kürtlere karşı savaşıyor. Sonuçta bu sınır bizim oradaki insanlarla olan insani ve kardeşlik bağımızı ortadan kaldıran bir hat değil. Hepsi buradaki yurttaşlarımızın, dostlarımızın, kardeşlerimizin yakınıdır."

"Suriye tarafından ateşlenen mermiyle hayatını kaybedenlere şehitlik statüsü verilecek mi" şeklindeki soru üzerine Tanrıkullu, "Mecliste onunla ilgili bir yasa çalışması var. Bunlara da bu statü kazandırılması lazım. Bununla ilgili çalışmayı bizzat kendim yapacağım" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler