YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İhtimaller karşısında konuşmanın anlamı yok"
"İhtimaller karşısında konuşmanın anlamı yok"
"İhtimaller karşısında konuşmanın anlamı yok"
21 Haziran 2008 / 21:58 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Çeşitli açılış ve ziyaretler için Malatya'nın Darende ilçesine gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın programına katılan Bülent Arınç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Arınç, AK Parti hakkında açılan kapatma davasına ilişkin bir soru üzerine, AK Parti'nin kapatılacağına hiçbir ihtimal vermediğini, Anayasa Mahkemesinin ''hukuk adına, demokrasi adına, özgürlükler adına en doğru kararı vereceğine'' inandığını söyledi.


AK Parti'nin, kapatma davası ile ilgili iyi bir savunma verdiğini belirten Arınç, şöyle konuştu:


''Bu sorular bugüne kadar çok soruldu. Siz de zahmet etmeyin, kendinizi bu sorularla yormayın. AK Parti iddianameye çok hukuki, çok mükemmel bir cevap verdi. Biz AK Parti'nin kapatma davasından başarı ile çıkacağına ve davanın reddedileceğine yürekten inanıyoruz.


AK Parti'nin kapatılacağına, hukuk adına, millet adına, demokrasi adına, özgürlükler adına Anayasa Mahkemesinin böyle bir karar vereceğine hiçbir ihtimal vermiyoruz. Dolayısıyla o ihtimalleri konuşmanın hiçbir alemi yok.''


Arınç, bir gazetecinin ''AK Parti kapatılırsa erken seçim söz konusu mu?'' sorusuna şu yanıtı verdi:


''Kapatma, kapatma diyorsunuz, önce siz ağzınızı kapatın. Bütün bunların hepsi spekülasyondur. Bir dava açılmıştır. Dava hukuk süreci içinde devam ediyor. Gerek başsavcı, gerekse parti, bu konuda kendilerine tanınan hakları kullanıyorlar. Anayasa Mahkemesi bu süreci yakından takip edip kısa sürede sonucu verecektir.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler