YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu'nun sloganı çakma çıktı
Muhalefetin Çatı adayı ekmeleddin İhsanoplu'nun "Başın düşerse dara, Ekmeleddin Abi'yi ara" sloganı çakma çıktı. Yerel seçimlerde Mustafa Sarıgül, "Başın düşerse dara Mustafa Sarıgül'ü ara" diye oy istemişti
İhsanoğlu'nun sloganı çakma çıktı
09 Temmuz 2014 / 14:10 Güncelleme: 09 Temmuz 2014 / 14:14

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin başını çektiği 5 partinin 'çatı' cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim sloganı eski çıktı. İhsanoğlu'nun İstanbul'daki çalışmalarını organize eden isimlerden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in Sözcü Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar bilinmeyen bir gerçeği gözler önüne serdi.

Tekin Sözcü Gazetesi'ne şöyle konuşmuştu: Siyasetçi gözüyle bakıldığında, şunu söylersen oyların iki puan artar gibi önerilere kapalı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Deniz Baykal'ın, Altan Öymen'in aile biçimi, ev hali nasılsa, Ekmeleddin Bey'in evi de öyle. Herkesin güven duyabileceği, başı dara düşenin başvurabileceği, bir makam ne yazık ki kalmadı. O yüzden sloganımız; "Başın düşerse dara, Ekmeleddin Abi'yi ara..."

Gürsel Tekin, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bu sözlerle anlatırken, "Başın düşerse dara, Ekmeleddin Abi'yi ara" sloganı yerel seçim öncesini hatırlattı.

Yerel seçim yarışı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, bugünlerde Gürsel Tekin'in dile getirdiği sloganın aynısıyla "Başın düşerse dara Mustafa Sarıgül'ü ara" diyerek oy istemişti.

Tekin, Sarıgül sorusuna çok kızmıştı

CHP'li Gürsel Tekin, İhsanoğlu ile katıldığı iftarda bir muhabirin "Mustafa Sarıgül neden yok" sorusuna ise öfkelenmişti.

Mustafa Sarıgül'ün eski sloganını İhsanoğlu'na uyarlayan Gürsel Tekin'in, Sarıgül ile ilgili soru yüzünden muhabirle polemik yaşaması ise kaderin garip bir cilvesi olarak yorumlandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler