YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu'ndan Gülen Hareketi'ne övgü
CHP'nin ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, hakkında ortaya atılan 'Pensilvanya'nın adayı' iddialarını doğrularcasına Gülen Hareketi'ne övgüler yağdırdı.
İhsanoğlu'ndan Gülen Hareketi'ne övgü
13 Temmuz 2014 / 22:10 Güncelleme: 13 Temmuz 2014 / 22:10

Çıkarılan engellemeler yüzünden Türkçe Olimpiyatları’nın yurtdışında yapılmasını ‘çok ayıp’bulduğunu belirten İhsanoğlu, yurtdışındaki Türk okulları için de "Türkiye’nin yüz akı” ifadesini kullandı.

Gülen okullarına övgüler yağdırdı

Kurulduğu günden itibaren değişik vesilelerle bu okulları ziyaret ettiğini kaydeden İhsanoğlu, şöyle konuştu: “Ben bu okulların Orta Asya’dan Endonezya’ya, Tataristan’dan Senegal’e kadar olan örneklerini gördüm.

Ve bu ülkelerde devlet adamlarının idarecilerin toplumun nasıl müspet bir şekilde baktığını, değerlendirdiğini yakından biliyorum. Bu okullarda bulundukları ülkelere karşı yanlış bir şey olsaydı, hiç kimse bunları bir gün bile barındırmazdı.

Ayrıca şimdiye kadar bu okullar Türkiye’ye karşı müspet alakanın uyandırılması, Türk sevgisinin aşılanması ve Türkiye’nin milli menfaatlerine hizmet edilmesi dışında bir şeyin ortaya geldiğini ben şahsen bilmiyorum. Bu okulların menfi faaliyetlerine dair ispatlanmış bir durum varsa, bunun kamuoyuna açıklanması lazım."

 

TİMETÜRK

01:01
 // Ahmet
En sonunda öttü. Fetonun ikizi. Ekümenizim hayranı,yabancı aşığı,küresel güçlerin kuklası. İki kelimeyi biraraya getiremiyor cb olacakmış. Onuru olsa el ehzer diplomasını yok sayan chp ile ne işi olur. Biz komşuların enerjisini alıyoruz. Bize problem çıkaran ülke diyor....
14 Temmuz 2014 01:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler