YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu'ndan güldüren pot
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu büyük bir pot kırdı. Ordu mitinginde; " Aramızda Ak Parti'den Ertuğrul Özkök var" dedi.
İhsanoğlu'ndan güldüren pot
07 Ağustos 2014 / 22:38 Güncelleme: 08 Ağustos 2014 / 08:35

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Ordu’da konuşma yaptığı otobüsün üzerinde bulunan eski bakan Ertuğrul Günay’a ‘Ertuğrul Özkök’ diye hitap etti.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Ordu’da bir grup CHP ve MHP’li tarafından karşılandı. İlk olarak şehir turu atan İhsanoğlu, buradan tören alınana gelerek vatandaşlara hitap etti. İhsanoğlu’nun konuşma yaptığı otobüsün üzerine eski AK Partili Ertuğrul Günay ve eski devlet bakanlarından Yaşar Topçu da bulundu.

Pazar günü bütün ülkenin büyük bir imtihan vereceğini söyleyen İhsanoğlu, “Bu imtihanda, ya demokrasiden yana olacağız ya da demokrasiyi unutmak mecburiyetinde kalacağız. Ya demokrasinin önünü açacağız ya da demokrasinin önünde duran tıkaçları olduğu gibi bırakacağı. Onun için Pazar günü Türkiye için çok önemli bir gündür. O yüzden Pazar günü sandığa gitmeliyiz, sandığa sahip çıkmalıyız” dedi.

'Ertuğrullar'ı karıştırdı"

Türkiye’de herkesin mezhep ve inancında özgür olması gerektiğini belirten İhsanoğlu, laiklik ilkesini yaşatacaklarını söyledi. Hiç bir partinin adayı değil, uzlaşı adayı olduğunu belirten İhsanoğlu, kendisine destek veren 12 partinin mutabakat yaptığını belirtti. İhsanoğlu, bu sırada konuşma yaptığı otobüsün üzerinde bulunan isimleri sayarken, eski AK Parti'li Ertuğrul Günay için ‘Ertuğrul Özkök’ dedi.

İhsanoğlu, “Şu an aramızda bütün partilerin il başkanları, sayın bakanlarımız, sayın AK Parti’den Ertuğrul Özkök beyefendi, Demokrat Parti Doğru Yol’dan Yaşar Topçu beyefendi hepsi burada. Pazar günü bu kardeşiniz sizden oy bekliyor, bu kardeşiniz seçilirse bu ülkede demokrasinin yolu açılır” diye konuştu.

Vatandaşların sandığa sahip çıkması gerektiğini belirten İhsanoğlu, 30 Mart’ta yapılan hatanın tekrarlanmaması gerektiğini belirtti. İhsanoğlu, “Çünkü o meşhur şişko kediler var ya bir yerlerden girip oyları şişiyor sonra. Herkes gözlerini, dört kulaklarını dört açacak. Yoksa seçimi kazanamayız. Bu hata Mart’ta yapıldı bir daha yapılmamalı” şeklinde konuştu.

 

 

İHA

tabi
 // zülfikar
he milli proje; devrimci ile ülkücü nün birleştirildiği yerde, milli proje var. iyi misin sen? ...
08 Ağustos 2014 Cuma 09:59
ne günlere kaldık
 // osman
aman yarabbi ne günlere kaldık nerden bulurler bunları froflok başka liderlik başka şeyler ...
08 Ağustos 2014 Cuma 08:56
ne iciyo bu
 // abdullh
ne iciyosun...
07 Ağustos 2014 23:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler