YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu: ‘Türkiye itibarsızlaşmakla karşı karşıya’
İhsanoğlu: ‘Türkiye itibarsızlaşmakla karşı karşıya’
24 Temmuz 2014 10:21
Ekmeleddin İhsanoğlu, içeride huzursuzluğun, zıtlaşmanın, bölünmenin ve kutuplaşmanın olduğunu; dışarıda ise Türkiye’nin itibarsızlaşmakla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala seçim çalışmalarına aralıksız devam eden birçok partinin ortak Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP Esenler İlçe Başkanlığı’nın Halil İbrahim Vakfı’nda düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programına Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Meral Akşener ve birçok MHP’li siyasetçi katıldı.

İftar sonrası kürsüde halkı selamlayan İhsanoğlu, Kadir Gecesi’nde vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Türkiye bu mübarek günlerde çok büyük sıkıntılar içerisinden geçtiğinin altını çizen Ekmeleddin İhsanoğlu, içeride huzursuzluğun, zıtlaşmanın, bölünmenin ve kutuplaşmanın olduğunu; dışarıda ise Türkiye’nin itibarsızlaşmakla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Suriye tarafından açılan ateş sonucu 3 askerin şehit olduğunu hatırlatan İhsanoğlu, “Dün 3 evladımız şehit oldu. Ve bunu çocuklarımızı gençlerimizi şehit edenlerin yanlarına kar kaldı. Teröristler artık yakalanamıyor. Bayrakları indirenler kaçıyor ve arkalarından nutuk atılıyor. Bunlara hiçbir şey de yapılmıyor. Türkiye böyle sıkıntılı günleri bir daha yaşamak istemiyor. Türkiye bir ve beraber olmak aynı zamanda da milli birlik ve beraberliğini korumak istiyor. Onun için Türkiye, bu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’yi bir ve beraber tutan bütünlüğünü koruyacak, olanlardan yana olacak birini istiyor” dedi.

Türkiye’nin yurt dışındaki itibarını komşularıyla olan münasebetlerini düzeltecek bir insana ihtiyacı olduğunu belirten Ekmeleddin İhsanoğlu, “Bugün Türkiye’de bizim insanlarımız, şoförlerimiz, pilotlarımız, diplomatlarımız, bürokratlarımız rehin tutuluyor ve bunlara hiçbir şey yapılmıyor. İnşallah 10 Ağustos’ta Türkiye’yi birleştiren bir ve beraber arada tutacak olan milleti birbirinden ayırmayacak, devleti güçlendirecek, kendi siyasi görüşünü zorla kabul ettirmeyecek, siyasi partiler arasında tercih yapmayacak ve herkesi kucaklayacak olan 76 milyonun temsilcisi olan birisini seçeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu konuşmasının ardından Esenler Dörtyol Meydan’ında kurulan ramazan çadırını gezdi. Daha sonra İhsanoğlu, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarla sohbet ederek etkinlik alanından ayrıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler