YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İhsanoğlu, paralel yapının projesi"
CHP'li Birgül Ayman Güler'den paralel yapı itirafı geldi.Güler, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun paralel yapının bir projesi olduğunu itiraf etti.
"İhsanoğlu, paralel yapının projesi"
30 Haziran 2014 / 09:39 Güncelleme: 30 Haziran 2014 / 09:47

CHP ve MHP'nin çatı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumurbaşkanlığı adaylığı CHP'de kriz yarattı. İzmir'den imza vermeyen tek vekil Birgül Ayman Güler, 21 vekilin bugün toplanarak aday açıklaması yapacaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm mileltvekillerinden  Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için dilekçe vermelerini istedi. CHP'den 109 vekil imza verdi. AK Parti'den isitfa eden Kütahya Milletvekili İdris Bal ve Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım'ın imzalarının da CHP dosyasında bulunması dikkat çekerken, imza atmayan 21 vekil arasında yer alan İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Ekmel Bey'e imza vermeyeceğimi ilan etmiştim. Ekmel Bey'in doğru aday olmadığını Parti Meclisi'nde de dile getirmiştim. Hem yöntemi, hem gösterilen adayın temsil ettiği değerler bakımından uygun olmadığını anlatmıştım. Ekmel Bey ilan edildiğinden beri biz parlementoda 20 milletvekili doğru bir aday gösterilmesi üzerine çeşitli çalışmalar yürütmüştük. İmza vermeyen 21 milletvekili toplanacağız ve kamuoyuna açıklama apacağız. Aday çıkabilmek için 20 imza toplanması gerekiyor. Emine Hanım, cumhuriyetçi bir Türk yargıcı ve bir kadın. Daha pek çok önemli değerlere sahip."

Twitter'dan Gülen Hareketi itirafı

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, dilekçenin tesliminin ardından twitter'da İhsanoğlu ve adaylığını eleştirdi. CHP'nin Gülen Hareketi ile koalisyon yaptığını söyleyen Güler, bir takipçisine verdiği cevapta dilekçeye imza atan iki bağımsız vekilin de Gülen Hareketi üyesi olduğunu öne sürerek, "İmza listesinde AKP istifacısı cemaat milletvekili 'yok' mu diyorsunuz!" diye yazdı.

3vg0r_1404103411_9882.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler