18 Aralık 2017 Pazartesi
 • Altın155,771
 • BIST109.330
 • Dolar3,8638
 • Euro4,5501
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,1428
 • İstanbul8 °C
 • Ankara8 °C
 • İzmir13 °C
 • Konya7 °C
 • Adana11 °C
 • Antalya16 °C
 • Diyarbakır5 °C
 • Bursa10 °C
 • Kayseri0 °C
 • Kocaeli9 °C
 • Şanlıurfa8 °C
 • Gaziantep6 °C
 • İçel14 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu için görevinden alındı
Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün, "İhsanoğlu'na destek vermeyiz" dedi, görevinden alındı.
İhsanoğlu için görevinden alındı
19 Temmuz 2014 / 00:02 Güncelleme: 19 Temmuz 2014 / 00:06

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün’ün görevden alındığını açıkladı.

Eskişehir’de bir iftar programına katılan BBP Lideri Destici, yaptığı açıklamalarda Alperen Ocakları Genel Başkanı Tüzün’ün bugün itibariyle görevinden alındığını söyleyerek, konunun geçen hafta Tüzün’e iletildiğini kaydetti.

Öte yandan, açıklamalarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, BBP’nin Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceğini açıklamasının ardından aldığı tavra değinerek, “Başbakan iki gün önce grup toplantısında ‘Büyük Birlik Partili kardeşlerim, Saadet Partili kardeşlerim de bizi destekleyecekler’ dedi. Ondan birkaç gün önce Tokat mitinginde ve Yozgat mitinginde de aynı şeyleri söyledi ama bizim kararımız açıklandıktan sonra Sayın Başbakan'ın tavrı birden değişti.

"Sayın Başbakan’la görüşmelerimiz yalnız olmadı"

Halbuki demokrasilerde herkesin ilk önce yapması gereken karşısındakinin fikrine ve görüşüne saygı duymasıdır. Tabi burada biz aynı üslubu hiç kullanmadık ve kullanmayacağız ama şunu özellikle vurgulamak istiyorum; biz Büyük Birlik Partisi olarak Sayın Başbakan’la görüşmelerimiz yalnız olmadı. Bu görüşmeler bir kısım da rahmetli genel başkanımızın eşi, oğlu, ağabeyi, kendi heyetinden genel başkan yardımcıları, genel sekreterleri, bakanlar, bizim parti heyetimizden genel başkan yardımcılarımız, genel sekreterimiz hep heyetler halinde görüştük. Mesela en son Cumhurbaşkanlığı için ziyaretinde iki saate yakın bir süre görüştük. Bunun 45 dakikası rahmetli Muhsin başkanımızın şehadet sürecinde gelinen noktaydı.

Kendisine bu hadiseleri çıplaklığıyla anlattık. Bütün bunlar ortadayken Başbakan’ın çıkıp ‘Yüzümüze karşı bir şey söylemiyorlar ama meydanlarda 5 yıldır bu hadisenin aydınlatılmaması noktasında bizi suçluyorlar’ sözüne gerçekten ben pes doğrusu diyorum, başka hiçbir şey söylemiyorum. Sen bu ülkenin Başbakanısın. ‘Fırat’ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa onun da sorumlusu benim’ diyen sen değil misin? 5 yıldır Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarımızın şehadet süreci aydınlatılmadı ve biz de diyoruz ki ‘Hükümet sensin, aydınlat, neyse ortaya çıkart’ diyoruz.

"Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden bizi siyaset yapmakla suçluyor"

Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden bizi siyaset yapmakla suçluyor. Muhsin Yazıcıoğlu bu partinin kurucusu. Buradaki insanların hepsi Muhsin Yazıcıoğlu için bu partide yer aldılar biz de ona inandığımız için. Bizim liderimizdir. Sen Menderes üzerinden halen siyaset yapıyorsun. Senin geleneğinle hiç ilgisi yok. Rahmetli Özal üzerinden siyaset yapıyorsun. Yani Muhsin Yazıcıoğlu’nun üzerinden de yapmaya başladın, bizi suçlar gibi. Bu kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

Alperen Ocakları’nın İhsanoğlu kararına ilişkin eleştirileri hakkında da konuşan Mustafa Destici, “Büyük Birlik Partisi bir karar vermiştir. Bütün kurullarla bu kararı vermiştir. Eskişehir Alperen Ocakları başkanımız da burada hemen hemen diğer yerlerde Alperen Ocakları başkanlarımızın tamamı bu kararın yanındadır. Dolayısıyla da biz bir karar verdik. Bütün kurumlarımızla birlikte kararımızın arkasındayız ve sonuna kadar bu kararın arkasında duracağız.

Her partinin içerisinden farklı sesler olabilir ama bu istişare ile alınmış bir karardır ve dolayısıyla da istişarenin şöyle bir kuralı vardır; Herkes görüşünü söyler ama alınan karara herkes sadık kalır. İstişareye herkes uyacak. Allah’ın resulü de uymuş. O bizim rehberimiz. Bütün arkadaşlarımız görüşlerini söyleyebilirler. Biz Türkiye’nin en demokratik siyasi partisiyiz herkes görüşünü söyleyecek ama alınan istişare kararına da herkes uyacak” ifadelerini kullandı.

bidakkaaaa!
 // kara murat derki!
yahu bu bizim siyasetcilerin hepiside alim din adamiymis bizim haberimiz yok..(aman kemalistler duymasin) nededin abi?:"istişarenin şöyle bir kuralı vardır; Herkes görüşünü söyler ama alınan karara herkes sadık kalır. İstişareye herkes uyacak. Allah’ın resulü de uymuş. O bizim rehberimiz."din dersindemiyim siyaset haberlerindemiyim sasiriyorum bazen,, allah rasulunun her dedigini yaptik, sira istisareye geldi..ulke zarar etsin onemli degil, biz istisare ile muhalefet karari aldik,kime?kendimiz...
19 Temmuz 2014 Cumartesi 12:16
Yaa DESTİ gibi adam, gördün mü ?
 // Mühr-ü Süleyman
BBP'li kardeşlerimiz senin gibi DESTİ değil be destici..
Tamamı Serkan kardeşimiz gibi, imanının, inancının sesini ve izini sürecek, hesap, kitap, çıkar, beklenti olmaksızın sadece ALLAH(cc) rızasına koşacak tertemiz insanlar
küçük hesapların ve sen yakında yok olacaksın, seni ihanetinle bile hatırlayan olmayacak
Yıllardır gn başkansın, sen de gn md.e dönüştün
ALLAH aşkına ne yaptın bunca yıldır, ne iz bıraktın, neyi başardın,..
SIRADANLIK SENİN ÖZETİN, hepsi bu
Serkan Bşk, seni kutluyoru...
19 Temmuz 2014 Cumartesi 01:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler