YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu için CHP'li 200 bin kadın çalışıyor
İhsanoğlu için CHP'li 200 bin kadın çalışıyor
18 Temmuz 2014 11:11
CHP Kadın Kolları, 81 ilde 200 bin üyesiyle, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek arıyor.

İl, ilçe ve köylerde ev ziyaretleri ve birebir görüşmeler yapan kadınlar, İhsanoğlu ile eşi Füsun İhsanoğlu'nun, "kadın sorunlarına karşı duyarlılığını" anlatıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, seçmenin sandığa gitmesini sağlamak amacıyla, Anadolu'nun her yerinde, tarım sektöründe çalışan ve yaylalara çıkan kadınlara yönelik çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Kadınlarla birebir görüşmeler yaptıklarını, ev ve dernek ziyaretleri gerçekleştirdiklerini anlatan Dokuzcan, görüşmelerde "kadına yönelik şiddet, özgürlük ve adalet" kavramları üzerinde durduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin, kadınların yaşadığı sorunların çözümü açısından önemli olduğunun altını çizen Dokuzcan, şunları kaydetti:

"Türkiye'yi temsil edecek cumhurbaşkanı, 'ben kadın erkek eşitliğine inanmıyorum' dememeli. Kadınları yok sayan bir anlayışın cumhurbaşkanlığı makamında bulunması, şiddet, taciz, tecavüz ve çocuk gelinlerin daha da artması demektir. Şiddetten beslenmeyen, sevgi dilini ortaya koyan uzlaşmacı bir aday, kadın konusunda Türkiye'nin aydınlık geleceğine katkı sunar. Ekmeleddin Beyi bu şekilde anlatıyoruz. Kadınlar özgürlük, adalet, huzur, barış, çocuklarının güvenliği ve ekonomik güvence istiyor."

"Hedefimiz bütün kadınlara ulaşmak"

İhsanoğlu ve eşi Füsun İhsanoğlu'nu, toplumun farklı kesimlerinden derneklerle bir araya getirmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Dokuzcan, Füsun İhsanoğlu'nun kadınlara yaklaşımını beğendiklerini, bunun toplumda anlaşılmasını ve duyulmasını istediklerini söyledi.

CHP'li kadınların, Türkiye'nin 81 ilinde İhsanoğlu'nu anlattığını aktaran Dokuzcan, "Yoğun bir çalışma içindeyiz, 5 bin kadın yöneticimiz ve 200 bin kadın üyemizle sahada aktif çalışma yapıyoruz. Hedefimiz bütün kadınlara ulaşmak" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler