YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu gözyaşlarına hakim olamadı
İhsanoğlu gözyaşlarına hakim olamadı
21 Temmuz 2014 11:30
Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Adnan Menderes'in kabri başında duygusal anlar yaşadı. "Ben babamdan ailemden Menderes sevgisi almış birisiyim. Onun için buradayım" diyen İhsanoğlu, gözyaşlarını tutamadı.

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nin ilk durağı merhum Başbakanlardan Adnan Menderes ve arkadaşlarının kabri oldu. Burada dua eden İhsanoğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yaptığı ziyaretin bir vefa borcu olduğunu söyleyen İhsanoğlu, "Bu ziyaretler bir vefa borcudur. Türkiye'de biz bugün demokratik süreci gelmişsek milletimizin birliği ve bu şehitler sayesinde olmuştur.

Adnan Menderes ve arkadaşları olmasaydı Türkiye hiçbir zaman diktatörlükten, mutlakıyetten ve totaliter rejimlerden kurtulamazdı. Onların sayesinde demokrasi mücadelesi veriyoruz. Onları her zaman rahmetle ve minnetle anmamız lazım. Onlar canları pahasına bu demokrasiyi kurdular.

Bize de düşen demokrasiyi ilelebet yaşatmaktır" dedi.Konuşması sırasında duygulanan ve gözyaşlarına hakim olamayan İhsanoğlu, "Ben babamdan ailemden Menderes sevgisi almış birisiyim. Onun için buradayım" ifadelerini kullandı.

İhsanoğlu buradan da merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın anıt mezarını ziyaret etti. Özal'ın kabri başında dua okuyan İhsanoğlu, "Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük insanlardan ve liderlerden birisi.

En sevilen cumhurbaşkanı en başarılı başbakanı. Türkiye ekonomisini, sosyal yapısını değiştiren, Türkiye'de ceberuta karşı kibre karşı mücadele eden, insanlardaki üretici gücü keşfeden ve Türk gençlerini bütün dünyaya salan hamleyi başlatan adamdır. Türkiye Özal'ı özlüyor. Türkiye Özal'ı takdirle anacaktır" diye konuştu.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun son durağı merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın kabri oldu. Erbakan'ın Merkezefendi Mezarlığı'nda bulunan kabrini ziyaret eden İhsanoğlu, "Rahmetli Erbakan hoca ülkemizin yetiştirdiği çok kıymetli bilim adamlarından, siyaset adamlarından bir tanesiydi.

Türkiye'de de siyasi bakımdan ezilmiş, uzun yılardır kimsenin ilgilenmediği kitlelerle ilgilenmiş, onlara umut vermiş ve onların aktif siyasete katılımını sağlamıştır. Refah partisinden ayrılanlar da bugün günümüze kada 12 yıldır iktidarda devam ediyorlar. Demek ki Erbakan hocanın Türk siyasetindeki etkisi devam ediyor. Gerçi bazıları onun bu etkisini inkar etmişlerdir ama Türk milleti vefakardır" ifadelerini kullandı.

08:12
 // erdal san
o muhterem insan şuan seni destekleyen zihniyet tarafindan asıldi. birak takkiyeyi , giy takkani taklaya devam et ekmeloglu....
22 Temmuz 2014 08:12
TİMSAH GÖZYAŞLARI
 // DADAŞ
Rahmetli Menderesi Şu Anda çatısı Olduğun O Direkler Siyasetinin Sahipleri CHP ve Diğerleri Darbe Yaparak ASMAMIŞLARMIYDI Hani Sen Türkiyeyle İlgili Olan Biteni Biliyordun Oysa Sen Doğduğun Ülkeden MISIR dan Bile Bi Habersin Senin Dünyadan Haberin Yok Yazılan Senaryoda Ağlayacağın Yere Gelmişsin Yalandan Timsah Gözyaşı Döküyorsun Asıl Gözyaşı Dökeceğin Gün 11 AĞISTOS 2014 Seçim Sonuçlarının Alındığı Gün Olacak Bakalım O Zaman Nasıl Ağlayacaksın ve Neler İtiraf Edeceksin. ...
21 Temmuz 2014 Pazartesi 13:54
geç kalmadın mı?
 // Murat Ersin
Bu güne kadar aklın neredeydi. Rahmetli Özal 21 yıl, rahmetli Menderes 54 yıldır vefat etmişler. Bizim temelsiz çatımız yeni uyanmış....
21 Temmuz 2014 11:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler