YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsan Özkes'ten CHP'ye ağır eleştiri
İhsan Özkes, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
İhsan Özkes'ten CHP'ye ağır eleştiri
23 Temmuz 2015 / 14:54 Güncelleme: 23 Temmuz 2015 / 16:21

Konuşmasına son günlerde yaşanan terör saldırılarını kınayarak başlayan İhsan Özkes, 2010 yılından bu yana CHP Parti Meclisi üyesi olduğunu, son kurultayda Parti Meclisi'ne en yüksek oyu alarak seçildiğini, 24 ve 25. dönemlerde de milletvekilliğine hak kazandığını anlattı.

Bu süreçte rahatsız olduğu parti politikalarını, yönetimdeki olumsuzlukları, vicdanen rahat edemediği her konuyu Kılıçdaroğlu'na ilettiğini aktaran Özkes, doğru bildiği konuları iletmede hiçbir güçlük çekmediğini, bu nedenle de Kılıçdaroğlu'na tekrar teşekkür ettiğini bildirdi.

"YAŞADIKLARIM ÇEKİLİR GİBİ DEĞİLDİ"

Partisi içinde sorun olmamaya aksine sorunların çözümüne katkı vermeye çalıştığını vurgulayan Özkes, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hiç de istekli olmadığım halde Genel Başkan'ın talimatıyla atandığım Üsküdar Belediye Başkan adaylığım esnasında yaşadıklarım çekilir gibi değildi. 7 Haziran seçimleri öncesinde de yine Sayın Genel Başkan'ın talimatıyla bir broşür hazırladım. Bu konuda da çok ciddi sorunlar yaşadım. Üsküdar Belediye Başkan adaylığım ile başlayan bu sorunları 9 Haziran'da Sayın Genel Başkan'a ilettim. Partinin büyümesine engel olan, az olsun bizim olsun anlayışı, günü kurtarmaya yönelik yönetim tarzı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygı eksikliği ve parti içi disiplinsizlik gibi konularda bir şeyleri daha net görme fırsatı buldum."

"MEVCUT DURUMU MUHAFAZA GÖRÜNTÜSÜNDEN KURTULAMAYAN BİR PARTİ"

"Maalesef, mevcut durumu muhafazaya çalışma görüntüsünden bir türlü kurtulamayan bir partide artık yararlı olamadığım kanaatine vardım. Heyecan duyulmayan, içe dönük mücadele ile yetinilen, dağınık ve herkesin ayrı telden çaldığı, kimi kişisel çıkarların parti ve ülke çıkarlarının önüne geçebildiği bir ortamı solumaktan ve her geçen gün iktidar umutlarının azaldığını görmekten fevkalade rahatsızlık duyuyordum ki rahatsız olduğum bu hususlarda eleştiri ve önerilerimi de Sayın Genel Başkan'a her fırsatta arz ediyordum."

"BENİM SORUNUM CHP'NİN SIRTINDAN GEÇİNENLERLE OLMUŞTUR"

Kendisinin milyonlarca CHP'li ile hiçbir sorunu olmadığının altını çizen Özkes, "Benim sorunum, CHP'nin sırtından geçinenlerle olmuştur. Benim sorunum seçimlerde bile seçimler için çalışmayıp seçim sonrası olası kongre ve kurultay hesapları için çalışanlarladır. Ve bunlara kucak açan yöneticilerledir. CHP'nin önündeki en büyük engel de işte bu gidişattır" dedi.

 // Şule Bayraktar
Sayın İhsan beyi istifası için çok tebrik ediyorum çünkü bünyesine ters bir parti adamın orda psikolojisini bozmuşlardır ilk İlahiyatçı olduğunu duyduğumda düşünmüştüm Allah Allah bu kadar Dini vecibelerimizi yapmaya düşmanlık etmiş bir partide bir İlahiyatçı nasıl uyuşabilir demiştim demekki bazı şeyleri düzeltemedide belkide İslama uymayan davranışlara dayanamadı CHP MHP HDP bizi İslamdan birlikten ahlaktan uzaklaştırmak isteyen iç ve dış düşmanlarımızın oyunlarına çok gelmektedirler...
23 Temmuz 2015 15:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler