YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsan Özkes'ten CHP-HDP işbirliği itirafı: Dış Mihraklar...
İhsan Özkes'ten CHP-HDP işbirliği itirafı: Dış Mihraklar...
02 Eylül 2015 07:47
CHP'den istifa eden İhsan Özkes, CHP ve HDP arasındaki işbirliğini anlattı. Özkes "yaşadıklarım nedeni ile seçim öncesi istifa edecektim" dedi.

CHP'den istifa eden emekli Müftü İhsan Özkes Kanal A'da Fatin Dağıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına katıldı.

Özkes CHP içinde HDP'nin barajı aşması için bir çalışma yapıldığını söyledi.

İşte İhsan Özkes'in o açıklamaları:

HDP'nin barajı aşması için çalışıldı

"Bir proje oldu. Bu proje yani eğip bükmenin anlamı yok. Dış mihrakların ve iç mihrakların ortaklaşa, el ele kurguladığı bir proje. Nedir bu proje? İşte HDP yüksek oranda barajı aşarsa bununla birlikte AK Parti'nin 276 Milletvekilini tutturması mümkün olmaz. 276'yı tutturamayacak olan AK Parti de böylelikle iktidardan düşmüş olur. İktidardan düşünce de CHP, AK Parti'siz bir koalisyon öncelikle kurar. Ve böylelikle AK Parti'yi yıkmış olur. Bu uygulandı. Ben HDP'nin fazla oy almasına karşı değilim. Ama HDP'nin arkasına dolanarak ana muhalefetin iktidar olma hevesi doğru mudur? Etik olarak doğru mudur?  Aslında ben yaşadıklarım nedeni ile seçim öncesi istifa edecektim. Ama o zaman istifa etmiş olsaydım durumu anlatamazdım. Çoğu size derdi ki olmaz bu kadar. Aslında ben istifanın kararını seçimden önce vermiştim. Ben Genel Başkan'a 9 Haziran 'da gönderdiğim iletiyi ben en az 1,5 ay önce yazdım ama beklettim."

Dünyanın, kainatın  en zor işi CHP'yi yönetmektir

"Şimdi ben zaman zaman Sayın Genel Başkan'a dedim ki, "Allah size yardım etsin. Dünyanın, kainatın  en zor işi CHP'yi yönetmektir. Hatta ben ona Hz. Ali'nin bir sözünü bir kaç defa söyledim. Hz. Ali diyor ki, "Ben ve nefsim bir çobanla bir sürüye benzeriz." Çoban sürüyü tam toplar, topladığını zanneder. Ama sürü o anda dağılmaya başlar. CHP'yi yönetmekte böyledir."

 

KANALAHABER.COM/ ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler