YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhracı istenen vekil konuştu
MHP'den ihracı istenen Yusuf Ziya İrbeç, kararı anlamakta güçlük çektiğini söyledi. Kendisine hiçbir açıklama yapılmadığını belirten İrbeç"Kamuoyuna beni dengesiz olarak lanse etmek art niyet ve demokratik nezaketsizliktir"dedi.
İhracı istenen vekil konuştu
23 Ekim 2011 / 12:54 Güncelleme: 23 Ekim 2011 / 13:04

İhraç istemiyle partisinin disiplin kuruluna sevk edilen MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, ''Milletin değer yargılarına son derece hassasiyet içinde sahip çıkmaya çalışan biriyim. Böyle bir kişinin dengesiz olarak addedilmesi, uyarılmamış olması, kamuoyuna böyle lanse edilmesi art niyet ve demokratik nezaketsizlik'' dedi.

İrbeç, yaptığı açıklamada, ''disiplinsiz ve dengesiz'' davranışlarından dolayı Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmesine inanmakta güçlük çektiğini, partisinden daha önce uyarı almadığını belirletek, onuyla ilgili kendisine bilgi verilmediğini savundu.

Parti disiplinine aykırı bir davranışla ilgili kendisine hiçbir açıklama yapılmadığını, telefon edilmediğini ifade eden İrbeç, henüz gerekçeleri bilmediğini söyledi.

İhraç isteminden dün haberi olduğunu ve anlamakta zorlandığını vurgulayan İrbeç, ''Hayatının her kademesinde başarılı olmuş, milletin değer yargılarına son derece hassasiyet içinde sahip çıkmaya çalışan biriyim. Böyle bir kişinin dengesiz olarak addedilmesi, uyarılmamış olması, kamuoyuna böyle lanse edilmesi art niyet ve demokratik nezaketsizlik'' dedi.

Hakkari'deki hain saldırı sonucu Aksaray ve Yozgat'ta şehit ailelerini ziyaret etmek için ve buralarda parti teşkilatlarıyla biraraya gelmek için program hazırladığını dile getiren İrbeç, dün genel merkezin tavrı üzerine parti teşkilatlarının da geri adım attığını kaydetti.

Nevşehir'de olduğunu ve gerekçeleri anlamak için Ankara'ya döneceğini ifade eden İrbeç, ''MHP'yi nasıl iktidara taşıyabilirizin heyecanı içindeyiz. Üzüldüğüm taraf birilerinin nasıl davrandığı, nasıl algılama içinde olduğundan ziyade, bu şehit ailelerini ziyaret edememiş olmak. Bizim yolumuz, görüşümüz heyecanımız belli. Ülkücü hareketin Türkiye'de iktidar olmasını istiyoruz'' diye konuştu.

MHP'den dün yapılan yazılı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İrbeç'i ''disiplinsiz ve dengesiz'' davranışlarından dolayı kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk ettiği bildirilmişti.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler