YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhraç talebi 18 Ekim'de görüşülecek
CHP, Avcılar Belediye Başkanı'ın ihraç talebini 18 Ekim'de görüşecek.
İhraç talebi 18 Ekim'de görüşülecek
21 Eylül 2010 / 17:48 Güncelleme: 21 Eylül 2010 / 17:57

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Behram Şimşek, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin kesin ihraç kararının 18 Ekim'deki kurultay toplantısında görüşüleceğini söyledi. Şimşek, CHP'ye katılan kadınlara CHP rozeti taktı. Rozet taktığı kadınlar arasında başörtülü bir kadın dikkat çekti.

Türkiye Değişim Hareketi'nden (TDH), Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) katılan kadınlara parti rozetini takmak için CHP il binasına gelen Behran Şimşek, burada basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin kesin ihracı istendiği ve bu konunun kurultayda ne zaman görüşüleceği sorusu üzerine Şimşek, "Avcılar Belediyesi Başkanı Mustafa Değermenci'yle ile ilgili kamuoyunun ve basının bilgisi dahilinde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Yüksek Disiplin Kurulu'na kesin ihraç talebiyle havale edildi. Bu ayki görüşmede bu konu görüşülmedi. Sanıyorum ki önümüzdeki ay değerlendirmeye alınacak." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandumda oy kullanamamasıyla ilgili bir soru üzerine de Şimşek, "Sayın Genel Başkanımız 29 Mart seçimlerinde oy kullanmıştır. Ancak anlatılana göre polis evine gidiyor ve burada oturmadığı tespit ediliyor. Seçmen kaydından adı siliniyor. Ama Sayın Başbakan'a geldiğimizde kendisi Kısıklı'da oturuyor. Ama oyunu Emniyet Mahallesi'nde kullandı. İkametgahı hala Emniyet Mahallesi'nde gözüküyor. Emniyet Mahallesi'ndeki evine polis gitti mi, araştırdı mı? Eğer polis gitseydi ve araştırsaydı orada oturmadığı tespit edilecek ve belki Başbakan da oy kullanamayacaktı. Kasıt var demiyorum ama burada bir çifte standart var. 10 tane eviniz olabilir ama ikametiniz bir yerdedir." dedi.

Basın mensuplarının soruların ardından Şimşek, Türkiye Değişim Hareketi'nden (TDH), CHP' ye katılan kadınlara parti rozetini taktı. Rozet takmanın ardından kısa bir konuşma yaparak kadınların seçimdeki önemine dikkat çekti.

CHP'li seçmenlerin 1959'da bohçacı kılığına girerek ev ev CHP'yi anlattığını belirten Şimşek, "Biz bu seçimde evleri dolaşıp kadınlarımıza bir şey anlatmadık. O yüzden hayır oylarımız az çıktı. Önümüzdeki seçimlere kadar kadın örgütlerimizi iyi kurarak evlere gidip siyaseti değil hayatı anlatacağız." dedi. CİHAN

BOHÇACI
 // m.ali kbaroğlu
Bizim evede gelin bohçacı kılığında size parada verırım kahvede yaparım hatta ramazan bayramında pardon şeker bayramı diyecektik değilmi şeker bayramında gelirseniz şekerde veririm hatta dileyin misafire canımızıda veririz bizde sünnet böyle emreder... AMA OY mu ASLA OLMAZ CANINIZI ALIR OY VERMEYİZ...
21 Eylül 2010 18:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler