YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İhanete uğradık' dediler ve CHP'den istifa ettiler
İzmir'in Bayındır İlçesi'nde CHP Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi 4 kişi, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. İstifa gerekçesi olarak belediye başkan adayı belirlenmesinde haksızlık ve adaletsizlik yapıldığı gösterildi.
'İhanete uğradık' dediler ve CHP'den istifa ettiler
06 Mart 2014 / 07:16 Güncelleme: 06 Mart 2014 / 11:33

CHP Bayındır İlçe Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Berna Biriz, İkbal Atak, Kibar Mallı ve Münevver Sarıoğlu görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Münevver Sarıoğlu, "Bizler göreve başladığımız dört yıldan bu yana eski ilçe başkanımız ve belediye başkan aday adayımız H. Tamer Yanık ile birlikte gayet uyumlu bir şekilde çalıştık. Bayındır'da tüm köyleri, sokakları karış karış gezdik. Yaptığımız çalışmaların sonucu da referandum ve genel seçim sonuçlarına başarılı bir şekilde yansıdı.

Adaylık sürecinde mevcut ilçe başkanı ve yönetimi Tamer Yanık'ın arkasında olduklarını söylemelerine rağmen ihanet etti ve Yanık'ın aday olmaması için ellerinden geleni yaptı. Sokakta aleyhine propaganda yaptı ve adeta dışladı. Partide adaylık süreci kesinleştikten sonra da dışlanmaya devam edip ne meclis üyeliği teklif edildi nede birlikte çalışma önerildi. Hatta meclis üyeleri yazılırken bile Sayın Yanık'a danışılmadı. Anketler yapılacak, halka sorulacak denmesine rağmen beş yıldır emek veren, çalışan insan yok sayıldı" dedi.

Meclis üyesi belirlenmesinde kadınların seçilebilir yere yazılmadığını dile getiren Sarıoğlu, kadın kotasına da uyulmadığını söyledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler