YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İftar yemeği Meclis gündeminde
CHP'li Öztürk Ergenekon soruşturmasını yürüten polisler ve davaya bakan hakimlerin yemekte bir araya geldiği yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıdı...
İftar yemeği Meclis gündeminde
12 Ekim 2009 / 15:13 Güncelleme: 12 Ekim 2009 / 15:13

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten emniyet görevlileri ile davaya bakan savcı ve hakimlerin yemekte bir araya geldiği yönündeki iddiaları, Meclis gündemine taşıdı.

Öztürk, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, ''Ergenekon soruşturmasını yürüten emniyet görevlileri ile davaya bakan savcı ve hakimlerin bir restaurantta bir araya gelip iftar yemeği yedikleri'' yönündeki iddiaların basında yer aldığını belirtti.

Bu yemeğin, gerçekten emniyet teşkilatının yargı mensuplarına verdiği bir iftar yemeği olup olmadığının açıklanmasını isteyen Öztürk, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''Şayet öyle ise emniyet mensuplarının yargı mensuplarına iftar yemeği verme geleneği var mıdır? Bu toplantı, emniyet teşkilatının verdiği iftar yemeği ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ve Emniyet Müdürü ya da başka bir emniyet ve yargı mensubu bu yemeğe neden katılmamıştır?

Emniyet mensupları, yargıç ve savcılar gerçekten iftar yemeği dolayısıyla mı bir araya gelmişlerdir, yoksa bir bir araya gelmelerinde başka nedenler var mıdır? İftar yemeği gerçek nedenleri örtmek için mi düzenlenmiştir?

Bu konu ile ilgili olarak bugüne kadar araştırma ve inceleme yaptırdınız mı? Yaptırmadıysanız, yaptırmayı düşünüyor musunuz?''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler