YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Naim Şahin'in yalanı ortaya çıktı
Ulusal bir kanalda, AK PARTİ Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı hakkında hoş olmayan ihtamlarda bulunan İdris Naim Şahin'e memleketinden yalanlama geldi.
İdris Naim Şahin'in yalanı ortaya çıktı
27 Mart 2014 / 20:03 Güncelleme: 27 Mart 2014 / 20:06

İdris Naim Şahin'in aday adaylığına ilişkin yapılan açıklamada, ''Partimizin üst düzey kademelerinde görev almış milletvekiliği ve bakanlık yapmış bir siyatsetçinin aday adaylığı polemik konusu olmuş, kendisinin aday adayı olduğu tüm teşkilatlarımız ve Ordu kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen, aday adaylığı döneminde, ilçe teşkilatlarımızı arayarak kendisine tercih kullanılmasını söylemesi, akşamki programda etik kurallardan yoksun bir şekilde, ben aday adayı olmadım demesi, hiç kimseye söylemedim demesi, bunu derken sayın Başbakanımızı itham etmesi  siyasi etik açısından  ne kadar doğru olduğu manidardır.

Nihayetinde partimiz tüm değerlendirilmelerin sonucunda Büyükşehir belediye başkan adayı olarak yine partimizin kuruluşundan bugüne kadar üst düzey görevlerinde bulunmuş bir arkadaşımızı aday olarak göstermiştir'' ifadeleri yer aldı.

Ordu Ak Parti İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

26 Mart akşamı ulusal bir kanalda, daha önce partimizin üst düzey yöneticiliği, milletvekilliği ve bakanlığını yapmış bir siyaset adamı, konuşmasında mesnetsiz, dayanaktan yoksun ithamlarda bulunarak, dünya liderini AK PARTİ Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı hakkında hoş olmayan ihtamlarda bulunarak, kendince "nekame" almak adına böyle bir açıklama yapması, hem prorgramı izleyenler hemde Ordu'lu vatandaşlarımız tarafından esefle karşılanmıştır.

AK PARTİ'de tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de aday adaylığı tamamen demokratik bir yapıda , partimizin geniş tabanına hitap edecek şekilde, katılımcı, şeffaf bir ortamda yapıldığı herkes tarafından bilinmektedir. AK PARTİ'nin bu demokrat tavrı hiçbir partide olmamıştır. Zaten onun için AK PARTİ tüm seçimlerde milletimizin 'de teveccühü ile hep birinci parti olmuştur.

Partimizin üst düzey kademelerinde görev almış milletvekiliği ve bakanlık yapmış bir siyatsetçinin aday adaylığı polemik konusu olmuş, kendisinin aday adayı olduğu tüm teşkilatlarımız ve Ordu kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen, aday adaylığı döneminde, ilçe teşkilatlarımızı arayarak kendisine tercih kullanılmasını söylemesi, akşamki programda etik kurallardan yoksun bir şekilde, ben aday adayı olmadım demesi, hiç kimseye söylemedim demesi, bunu derken sayın Başbakanımızı itham etmesi  siyasi etik açısından  ne kadar doğru olduğu manidardır. Nihayetinde partimiz tüm değerlendirilmelerin sonucunda Büyükşehir belediye başkan adayı olarak yine partimizin kuruluşundan bugüne kadar üst düzey görevlerinde bulunmuş bir arkadaşımızı aday olarak göstermiştir.
Eski siyasetçimizin, aday hakkındaki değerlendirmesinin, ne kadar samimi olduğu, daha önce nasıl davrandığı, şimdi ise nasıl davranmakta olduğu, bunun bir kırgınlığı içinde olduğu açıkça görülmektedir. Kaldı'ki zaman zaman yaptığı açıklamarda kendi yaşam tarzı ve çizgisi  ile çelişir bir şekilde, CHP gibi bir partiye destek vermesi nasıl bir "nekame" içinde olduğunu açıkça göstermektedir.

Takdir, AK PARTİ' yi kuran, tabelasını asan, bizleri 2001 yılından bugüne kadar bağrına basan, hep birinci parti yapan, 30 Mart'ta da birinci parti yapacağına inandığımız milletimize, Ordulu vatandaşlarımıza aittir.

 

HABER7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler