YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Naim Şahin'i kurban ettiler
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
İdris Naim Şahin'i kurban ettiler
29 Ocak 2013 / 11:31 Güncelleme: 29 Ocak 2013 / 12:26

 

İmralı sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan ve hükümeti eleştiren Bahçeli, Öcalan’ın ev hapsine çıkarılmaya çalışıldığını iddia etti. “Başbakan Erdoğan İmralı’daki hücrenin mefruşat ihtiyaçlarını hıza karşılamakta, bir bakıma ‘ev ortamının’ oluşması için elinden gelen çabayı sergilemektedir” diyen Bahçeli, “Diyebiliriz ki, terörist başının beklediği ev hapsi şartları bizzat İmralı’da kurulmakta, İmralı’da oluşturulmaktadır. Aslında kimsenin itiraf edemediği, söylemeye dilinin varmadığı gerçek İmralı canisinin ev hapsine fiilen alındığı hususudur. Başbakan ve hükümeti buna zımnen onay vermiştir. İmralı canisi 12 metrelik alanda, 12 kanallı televizyonla, 12 kötü adamın lojistik desteğiyle ve hedeflerini 12’den vurmanın keyfiyle rahata kavuşmuş ve üstelik bir de çözüm mihrabı haline getirmiştir” diye konuştu.
 
"Başbakan, terörist başının zinde kalabilmesi için elinden geleni yapıyor"
 
Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın daha önce açıkladığı ve terörist başı Öcalan’ın jimnastik saatlerinin artırılmasına imkan sağlanmasını sert dille eleştirdi. Bahçeli, şunları söyledi:
 
“Başbakan Erdoğan’ın İmralı canisine gösterdiği özen ve ihtimam bunlarla sınırlı kalmamıştır. Şimdi de sırayı jimnastik yapmasına daha fazla imkan tanıyan yeni bir girişim almıştır. Başbakan bu konuda kararlı, bu hususta ısrarlıdır. Adalet Bakanı’na bu kapsamda talimat vereceği, İmralı’dan gelen şikayetleri bu şekilde dindireceği görülmektedir. Nitekim terörist başının zinde kalabilmesi, sağlıklı olabilmesi için elinden geleni ardına koymamaktadır.Kuşkusuz İmralı canisi, bölücülük olimpiyatlarında üzerine oynanan bahislerin hakkını vermek ve sözde Kürdistan madalyasına ulaşabilmek amacıyla AK Parti gözetimindeki hazırlıklarını ve idmanlarını tüm hızıyla sürdürmekte, birlikte yola çıktıklarını mahcup etmemek için üzerine düşenleri hafiyen yerine getirmektedir. Meselenin manidar tarafı ise, başbakan Erdoğan’ın bunların hepsini doğal ve normal karşılamasıdır.”
 
"AKP'nin yüz akıydı"
 
Bahçeli konuşmasının bir bölümünde ise revizyon sonrası görevinden alınan İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin’e destek verdi. Şahin’in müzakere sürecine kurban gittiğini belirten Bahçeli, yeni İçişleri Bakanı Muammer Güler’in ise terörün değirmenine su taşıyacağını iddia etti. Bahçeli şunları söyledi:
 
“Bazı yanlış, eksik ve kusurları olsa da, AK Parti’nin yüz akı olan ve görevini layıkıyla yaptığını düşündüğümüz İçişleri eski Bakanı Sayın İdris Naim Şahin’in müzakere sürecine kurban verilmesi Başbakan’ın kararlarına kimlerin yön verdiğini göstermiştir. BDP sözcülerinin bu eski bakana saldırmasına karşılık, her fırsatta bize laf yetiştiren AK Parti’nin kurma kolla çalışan ve iftira mahzeninde fikirlerini mayalandıran malum sözcülerinin birden bire dut yemiş bülbüle dönüşmeleri akla ziyan bir manzarayı ortaya çıkarmıştır. Barış güvercinleri uçuracağını söyleyerek işbaşı yapan yeni bakan da görünen odur ki, güvercinlere takla attırmaktan başka bir işe yaramayacak ve bölücü terörün değirmenine hevesle su taşıyacaktır.”
 
"Türk Milleti ve TSK bu süreci daha fazla taşımayacaktır"
 
MHP lideri Devlet Bahçeli, Askeri Casusluk Davası’nı da eleştirerek, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki istifaları da değerlendirdi. “İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen askeri casusluk iddianamesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni şaibeli ve başkaları hesabına çalışan bir kurum olarak gösterilme edepsizliğine adeta açık kapı bırakmıştır” diyen Bahçeli, “Kesin olan şudur ki, Türk milleti ve Türk Silahlı Kuvvetleri daha fazla bu süreci taşımayacaktır. Türk askerine casus yaftası vurmak, çıkar amaçlı teşekkür kurma iddiasını yöneltmek ve genelkurmay başkanlarını terörist başı olarak göstermek kimsenin izah edemeyeceği kepazeliklerdir. Bize göre Türk Silahlı Kuvvetleri’nden münferiden kuşkulu bazı kişiler çıkabilecekse de genel anlamda casus ve hain çıkması düşünülemeyecektir” diye konuştu.
 
Bahçeli, “Özellikle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın hedefe konulması, bazı komutanların peş peşe gelen istifaları tüm dikkatlerin buraya çevrilmesine neden olmuştur” derken, “Vakit daha fazla geç olmadan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mensupları hakkında yürüyen davalar sonuçlanmalı ve karara bağlanmalıdır” şeklinde konuştu.
4. Yargı Paketi ile birlikte TSK mensupları ile PKK-KCK militanları arasında bir dengeleme yapılacağını savunan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Başbakan Erdoğan’ın bu süreçten sızlanması ise timsah gözyaşlarından başka bir şey değildir. Hazırlığı yapılan 4. Yargı Paketi ve diğer yasal bazı adımlarla birlikte PKK-KCK militanlarıyla ve tutuklu bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları arasında bir dengelemeye gidileceği gittikçe daha belirgin hale gelmektedir.”
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bizzat Başbakan Erdoğan’ın terörle mücadeleye gönderecek komutan bulmakta dahi zorluk çektiği yönünde açıklamalarda bulunduğunu hatırlatarak, bunun Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ne hallere düşürüldüğünün açık ispatı olduğunu kaydetti. TSK’nın içinde bulunduğu bu durumdan biran önce kurtarılması gerektiğine vurgu yapan MHP lideri, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin savaş şartlarında dahi görülmeyecek kadar sindirilmesine mutlaka son verilmeli ve AK Parti hükümeti yaptıklarından pişmanlık duymalıdır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek vebal ve ağır sorumluluğun altından kalkabilmesi mümkün olmayacaktır” dedi.
 
"Şeytan senni aklını çoktan almış da haberin olmamıştır"
 
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın son grup konuşmasında gündeme getirdiği ve MHP ile BDP’yi eleştirdiği ırkçılık konuşmasına da cevap verdi. Başbakan Erdoğan’ın ırkçılığın şeytandan olduğu yönündeki sözlerini değerlendiren Bahçeli, “Sayın Başbakan ya sen şeytanı bilmiyorsun ya da şeytan senin aklını başından çoktan almış ve yoldan çıkarmıştır da haberin olmamıştır” dedi.
 
Üstad Necip Fazıl’ın Türklük ile ilgili bazı sözlerini okuyan Bahçeli, “Bu şartlar merhum şairimiz Kısakürek’te mi ırkçıdır? Yoksa ‘kahraman ırkıma bir gül’ diyen, ‘ırkıma izmihlal yok’ diye haykıran duayla andığımız vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’da mı ırkçı olarak görülecektir?” diye sordu.
 
“Başbakan Erdoğan yavaş yavaş her şeyi öğrenecek, zihnindeki karanlıkları biraz azimli olursa hayatının geri kalan senelerinde kısmen berraklaştıracaktır” diyen Bahçeli, “Türklük dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, bu değer etrafında toplanmış kardeşlerimizin ortak yazgısı, ortak adıdır” diye konuştu.
 
Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Kalbi Türklükle atmayanlar, Türklüğü ırkçılığın çarmıhına çivilemeye iştahla soyunanlar şayet gafil değillerse, aramıza sızmış ve başkalarının çıkarına kendilerin adamış görevli simalardır. Bunlardan ne devlete, ne millete, ne de bir tek insanımıza hayır gelmeyecektir. Bizim anlayışımıza göre Türklük ırka atıf yapmaz, ırkı önceliğine almaz, almayacaktır.”
 
"Başbakan Erdoğan açıklasın"
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin terörist başı Abdullah Öcalan’ın “Kürtlerin Manifestosu” başlıklı çalışmasını kitap yapma izni alamadığı için mağdur olduğunu belirterek Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna, “Bunu müzakere kahramanı sayın Recep Tayyip Erdoğan cevaplandırsın” şeklinde cevaplandırdı.
 
 
İHA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler