YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Bal'ın partisi kuruldu: İşte amblemi...
Demokratik Gelişim Partisi'nin (DGP) Kurucu Genel Başkanı ve Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası'na verdiklerini söyledi.
İdris Bal'ın partisi kuruldu: İşte amblemi...
05 Kasım 2014 / 14:50 Güncelleme: 05 Kasım 2014 / 14:59

Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, Ankara'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, partisi hakkında bilgi verdi.

Türkiye'nin en büyük sorununun demokrasi eksikliği ve hukuksuzluk olduğunu öne süren Bal, "Zaten hukuksuzluk, kural tanımamazlık, devlet gelenekleri ile oynama, kutuplaşma, yalan ve iftira terörü, silahlı terör bizim varlık sebebimiz ve bu adımı atma sebebimizdir" dedi. 

Bal, partinin logosunun kırmızı renk içinde yer alan beyaz bir el olduğunu söyledi. Cesur insanlarla yola çıktıklarını ve bu süreç içinde yaptıkları her toplantının takip edildiğini, görüştükleri dernek ve vakıf başkanlarının korkutulduğunu iddia eden Bal, "Tren kalkmıştır, bu tren farklı duraklarda duracaktır. Tüm cesur insanları, sağcısıyla solcusuyla demokrasiye inanan insanları, yalan iftira karşısında ben de varım diyen insanları, delikanlıları, cesur hanımefendileri, beyefendileri aramıza, buraya davet ediyoruz" diye konuştu. 

Demokrasi ve hukuk flaması altında yola devam edeceklerini anlatan Bal, milli değerlere saygılı olduklarını ve kutuplaşma peşinde olmadıklarını söyledi. 

Sorular

Bal, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Parti ambleminin eski DP'nin amblemine benzediğinin ifade edilerek "Kendinizi bir partinin devamı olarak görüyor musunuz " diye sorulması üzerine logonun taklit değil orijinal olduğunu belirtti. 

İdris Bal, "Fetullah Gülen ile görüşmeniz oldu mu,  İdris Naim Şahin, Ertuğrul Günay ve Hakan Şükür gibi isimleri partinizde görecek miyiz " sorusuna, "Bismillah dedik, yola çıktık. Bazı arkadaşlarımız, ilk durakta bindiler, yetişebildiler. Bazıları yetişemedi, işleri vardı, mazeretleri vardı, belki onlar ikinci, üçüncü durakta binecekler bu minibüse" karşılığını verdi.

Hiçbir zaman iradesinin üzerine ipotek koydurmadığını dile getiren Bal, "Beni ister Sayın Gülen, ister İzzettin Doğan, ister Süleyman Efendi'nin cemaati, ister İskender Paşa, ister gayrimüslüm kesimler, cemaatler, ister ülkücü kesim, kim kucaklarsa kucaklasın şeref duyarım bundan. Kim desteklerse desteklesin şeref duyarım bundan. Eğer bahsettiğiniz sayın Gülen'se görüşmedim" ifadesini kullandı. 

Tüm hedeflerinin 2015 seçimlerine girmek olduğunu belirten Bal, bunun için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. 

GELSIN GELSIN
 // ahmet usta
gelsin idriste gelsin görülsün kimin ne olduklari ortaya ciksin rezillikleri sapka düser kel görünür sivaslida öyle sahlanaraktan gelmisti bir zamanlar YTP partisiydi ak partiden ayrilmisti oda bir zaman neoldu esamesi okunmuyor tabela partileri görecegiz o futbolcu beyide yani hakan beyi burada acaba ne vaadler alacak .vaadleri alip acaba müridinin yaninami kosacak zaten bunlardan bir cacik olmazda bunlarada oy cikarsa yanarim o oyverenlerin aklina.selamlarimla kim nederse desin turkiye AKP ...
05 Kasım 2014 Çarşamba 22:58
parapapel yok yahu paralel
 // M.N.A
Vay hayırsız ve şer olur inşallah zaten hayirsizsiniz gelişen yeni Türkiye'nin düşmanlarısiniz iblis bal görecen ne kadar rezil olacaksin...
05 Kasım 2014 17:00
idiris
 // hasan
kesin bu idirisin de kaseti var f.gulenin elinde rezil olmak icin kurdular parti iyi iyi....
05 Kasım 2014 15:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler