YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Bal'dan 'tuzluk' açıklaması
İdris Bal'dan 'tuzluk' açıklaması
04 Şubat 2014 01:00
İdris Bal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bazı tuzluklar partiye sızmış, emirle istifa etmişler." ifadelerini eleştirdi.

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinden istifa eden milletvekilleri için kullandığı ifadeleri eleştirdi.

Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısına yanında getirdiği tuzluğu göstererek başladı. Siyasette etiğin ve ahlakın her geçen gün daha da kötüleşmeye başladığını ileri süren Bal, tuzluğun siyasette çok ünlü bir eşya haline geldiğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bazı tuzluklar partiye sızmış, emirle istifa etmişler. Kim, hangi işlerle uğraşıyor, bu kirli planlar ortaya çıkıyor. Meğer AK Parti'den istifa edenler emirle istifa etmişler. Yapılan düpedüz ihanettir" dediğini ifade eden Bal, "Siyaset din, iman, mezhep değildir ki...Yani senin partinden ayrılan kafir olmuyor, cehenneme gitmiyor" dedi.

AK Parti'den ilk istifa eden milletvekili olarak Erdoğan'ın sözlerinden alındığını dile getiren Bal, bu ithamı en üst derecede reddettiğini ve iade ettiğini belirtti.
Bal, "Eğer samimiyseniz, mertseniz, delikanlı iseniz yasa çıkarın o zaman. Bir partiden başka bir partiye geçişi yasaklayın" dedi.

Elinde 2002 yılından bu yana başka partilerden AK Parti'ye geçen milletvekili ve belediye başkanları listesi olduğunu anlatan Bal, başka partilerden AK Parti'ye geçenlerin de hain olup olmadığını sordu.

AK Parti içinde çeşitli konularda görüşlerini ifade ettiğini vurgulayan Bal, "Ben ve arkadaşlarım talimatla hareket etmediler, istifa etmediler. Bir taraftan bize 'talimatla istifa ettiniz' derken, her yaptıklarını talimatla yapanlar var mı, yok mu? Sizler Başbakan'ın talimatıyla hareket ediyor musunuz, etmiyor musunuz?" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in çağrısını nasıl yorumladığı sorusuna karşılık Bal, kimsenin sözcüsü olmadığını söyledi.

Demokrasilerde herkesin seyahat hürriyeti olduğunu, isteyenin istediği yerde kalabileceğini belirten Bal, Gülen'in Türkiye'ye gelip gelmeme hususunda kendi öz iradesiyle hareket edeceğini sözlerine ekledi.

 

AA

09:28
 // erdal san
su meymenetsiz daha konusuyor. sana verilen oylari gasp ettin alcakca, ne üdügü belirsiz bir adama ülkeni , secmenini, başbakanini sattin. simdide "adam" gibi konusmaya calisiyorsun. artik bu devlete biraz bagliligin sevgin varsa sus . bu millettende özür dile, sonra penisilvanyaya yerles. fetonun adami...
05 Şubat 2014 09:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler