YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Bal: Ne olursa olsunlar...
İdris Bal: Ne olursa olsunlar...
24 Eylül 2014 23:45
Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, 'taltif operasyonu' ile gözaltına alınan emniyet mensupları ile ilgili olarak, “Bu arkadaşlarımız benim aynı zamanda öğrencimdir. Ne olursa olsunlar ben öğrencilerimin yanında yer alırım.” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'usulsüz taltif' iddiası ile gözaltına alınan 14 polis, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkartıldı. Mahkeme 'somut delil yetersizliği' nedeniyle 11 polisin adli kontrol talebini kaldırarak serbest bıraktı.

3 polisin ise tutuklanmasına karar verdi. Karar sonrası ailelere ve polislere destek vermek için Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal Ankara Adliyesi’ne geldi. Ailelere ve emniyet mensuplarına geçmiş olsun dileklerini ileten Bal, “Yargıya yazık etmemek lazım, polise yazık etmemek lazım. Bir algı operasyonu uğruna polisin itibarına zarar vermemek lazım. İnsanlar en bunaldığı dönemde polis çağırır. Siz bir algı operasyonu uğruna polisin imajına zarar verirseniz, savcının, mahkemenin itibarına zarar verirseniz millet olarak bunun bedelinin beraber öderiz.” şeklinde konuştu.

Polis Akademisi'nde hocalık yaptığını hatırlatan Bal, “Bu arkadaşlarımız benim aynı zamanda öğrencimdir. Ne olursa olsunlar, ben öğrencilerimin yanında yer alırım. Normalleşmeye ihtiyacımız var, hukuk devletine ihtiyacımız var, karşılıklı saygıya ihtiyacımız var. Bizim ihtiyacımız olmayan tek şey kutuplaşma, gerginlik ve devlet büyüklerinin bu ülkeyi bölmemesine ihtiyaç var. İnşallah en kıssa zamanda bu sıkıntılı anormal süreç bitecektir ve Türkiye daha öncesinde olduğu gibi demokratikleşme yönünde adımlarına devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından basın açıklamalarının yapıldığı adliyenin ön bölümüne serbest bırakılan emniyet mensupları geldi. Sloganlarla karşılanan emniyet mensupları, aileleri ile hasret giderdi.

Polis bilgi sistemindeki bir meseleyi anlayamamaktan dolayı tutuklu olduğunu belirten avukatlar, yarın 3 polisin tutukluluk durumuna itiraz edeceklerini söyledi.

 

CİHAN

Etiketler:
00:49
 // MUHAFIZ
Ey idris bal;sen bu öğrencilerine vatanına,milletine ihanet etmemeyi,milletine ve ordu mensublarına sahte deliller oluşturarak kumpas kurmamayı,devleti yönetenleri dinleyerek devlet sırlarını başka ülkelere peşkeş çekerek casusluk yapmamayı,yetimlerin haklarını yiyerek hak etmedikleri maaş ödüllerini almamayı,sen bunların hangilerini bu öğrencilerine öğrettin acaba???koskoca genelkurmay başkanı ve birsürü general rütbesinde komutanlar sahte delillerle hapis yatarken neden adaletten,demokrasiden bahsedemiyordun???o zaman işinemi gelmiyordu?şimdi çıkıpta utanmadan martabal okuyup çoluk,çocuk mu kandırıyorsun...!!!!...
25 Eylül 2014 00:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler