YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''İdam cezası derhal geri getirilmelidir''
''İdam cezası derhal geri getirilmelidir''
12 Nisan 2013 15:33
MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, idam cezasının derhal geri getirilmesi gerektiğini ileri sürdü.

Çirkin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çözüm sürecini eleştirdi. MHP olarak hiçbir zaman kan akmasından yana olmadıklarını ve olmayacaklarını belirten Çirkin, şu ifadeleri kullandı:

''MHP'nin çıkışları vatanını, devletini, milletini seven Kürt kökenli vatandaşlarımızla kesinlikle bağlantılı değildir. Tam tersi MHP bu noktada asıl anlayış gösterilmesi, asıl yardımcı olunması gereken kesimin Kürt kökenli vatandaşlarımız olduğuna inanır. Çünkü onlar PKK'nın silahlı, AKP'nin de siyasi terörünün arasına sıkışmışlardır. Fikirlerini bağımsız olarak söyleme hakkından mahrumdurlar. Namlunun gölgesinde, tehdit altında seslerini çıkaramamaktadırlar. Biz onların devletimizin ve milletimizin birliği noktasındaki fedakarlıklarını biliyoruz.''

Terör örgütü mensubu Murat Karayılan'ın, ''Kandil'den de İmralı'ya bir heyet gitmesi halinde sürecin hızlanacağı'' açıklamalarının hatırlatılması üzerine Çirkin, ''Bu kepazeliğin ta kendisidir. Hüseyin Çelik Kandil'e gidebilir çok daha ahlaki olur, sayın Başbakan da İmralı'ya gidebilir bu da daha ahlaki olur'' dedi.

Çirkin, bazı sivil toplum kuruluşlarının zaman zaman tecavüz suçlarına karşı idam cezasının geri getirilmesi talebinin bulunduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

''Bu yapılan da millete tecavüzdür, devlete tecavüzdür. Siz bizim devletimizi yıkmaya çalışacaksınız, askerimize, polisimize kurşun sıkacak ve şehit edeceksiniz. Bunun karşısında, 'biz idam cezası gelsin' dediğimizde, korkunuzdan telaşa kapılacaksınız. MHP zaten TBMM'de idamın kaldırılmasına karşı çıkan, idamı getirmek isteyen tek siyasi partidir. Fikri namusu olan bir siyasi harekettir. Eğer idam cezası kalkmasaydı İmralı'daki cani, can korkusundan ağzını dahi açamayacaktı, sesini dahi çıkaramayacaktı. İdam derhal gelmelidir. MHP idamdan ve asmaktan bahsederken bunu bir hukuki zemin içinde tartışmaktadır. İdamı istiyoruz. Milletimizden de bu noktada yetki istiyoruz.''

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler