YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçli, işarete tazminat davası açacak
İçli, işarete tazminat davası açacak
İçli, işarete tazminat davası açacak
13 Haziran 2008 / 18:08 Güncelleme: 13 Haziran 2008 / 00:00

Ahmet Sözcan Meclis’ten bildiriyor…


Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaşanan kavgalara Demokratik Sol Parti Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli’den tepki geldi.. İçli’nin AK Parti sıralarına dönerek  “Biz sizi uyardık. Ülkeyi germeyin dedik, dinlemediniz” demesi, iktidar partisine mensup vekillerin sinirlerinin gerilmesine neden oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Seçilememişsiniz, gelmişsiniz bir partinin sırtına binmişsiniz. Bir partinin imkanlarıyla konuşuyorsunuz. Allah aşkınıza siz kendiniz bir şey yapamaz mısınız? Muhakkak asalak olmak zorunda mısınız?” dedi. İşte bu sözlere bugün DSP’li İçli’den yanıt geldi..


AKP SADECE KENDİSİNE DEMOKRAT


"Ben Tayfun İçli olarak hayatımda hiçbir zaman asalak olmadım. Benim partim, görüşünü savunduğum demokratik solcular da hiçbir zaman asalak olmadılar. Rahmetli Bülent Ecevit'ten aldığımız o kültür, bizim gücümüzü haktan ve halktan aldığımıza dair inanç hep bizde yerleşti. Biz 3 Kasım seçimleri öncesinde halkın çıkarlarını koruduğumuz için içten ve dıştan bazı güçlerin saldırılarına hedef olduk, partimiz bölündü. Bizler yürekliyiz. Bizim hiç kimseden korkumuz yok. Onun için bu davranışları yadırgadığımızı ifade etmek istiyorum"


İÇLİ’YE ARGO HAREKET


Meclis’teki kavgalı oturumda AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz’ün DSP sıralarına yönelik argoda küfür anlamına gelen el işareti yapması tansiyonu daha da yükseltti. İçli hem “asalak” hem de “tekerlek” işaretiyle ilgili olarak tazminat davası açacağını söyledi..


“Orada özellikle laf atma, hakaret etmeyle ilgili timler görevlendirilmiş. Bu, TBMM'nin saygınlığını zedeler. İlkokul koridorlarının bile kendine özgü kuralları vardır. TBMM'nin kuralları ne yazık ki bu dönemde hiçe sayılıyor. Sınırsız güç güç değildir. Herşeyi yapmaya muktedir değiller. Bu, TBMM'nin saygınlığına büyük bir saldırıdır"BU İŞARET MAHKEMELİK OLDU


İçli,  hem “asalak” sözünün hem de “tekerlek” işaretinin hukuki olarak gereğini yapacağını belirterek, bu saldırının sadece kendisine değil partisine de yapıldığını ifade etti. İçli, demokratik ölçüde cevabını vermek için bu basın toplantısını düzenlediğini ancak hukuki ölçüde tazminat yollarının değerlendirileceğini ve gereğinin yapılacağını söyledi. İçli, "Hukuk devletinde hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmamalı" diye konuştu.
KANALAHABER.COM


 


 


 


 


 


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler