YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanı'ndan sandıkları birleştirilmesi açıklaması
İçişleri Bakanı'ndan sandıkları birleştirilmesi açıklaması
30 Eylül 2015 22:36
İçişleri Bakanı Altınok, "Sandıkların birleştirilmesi veya sandıkların taşınması diye bir şey söz konusu değildir. Sandık alanlarının birleştirilmesi söz konusudur" dedi.

İçişleri Bakanı Selami Altınok, "Sandıkların birleştirilmesi veya sandıkların taşınması diye bir şey söz konusu değildir. Sandık alanlarının birleştirilmesi söz konusudur" dedi.

Bakan Altınok, Diyarbakır'da Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz'in de katıldığı, valilikte düzenlenen seçim güvenliği toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Seçimlerin 1 Kasım'da ülkemize, milletimize hayır, mutluluk, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Gazetecilerin seçim yerlerinin değişmesiyle ilgili sorusu üzerine Altınok, şunları kaydetti:

"Sandıkların birleştirilmesi veya sandıkların taşınması diye bir şey söz konusu değildir. Burada teknik, hukuki bir terim onun için anlaşılmasında herhalde zorluk yaşanıyor. Sandık alanlarının birleştirilmesi söz konusudur. Yani 3 köyün sandığı bir köyde toplandığında bütün köylerin sandığı tek bir sandık olmuyor. Her köy ayrı bir sandıkta oy kullanıyor. Hangi köyün hangi sandıkta oy kullandığı belli oluyor. 7 Haziran seçimlerinde de bölgemizdeki birçok ilimizde ve Türkiye'nin birçok vilayetinde yine sandık alanlarının birleştirilmesi yapıldı. Bu ilk defa yapılan, ilk defa söylenen bir şey değil. Gündeme getirilmesinin farklı amaçları olduğunu değerlendiriyorum."

Bir gazetecinin, "Şu an güvenlik zafiyeti bulunan bölgeler var mı?" sorusunu Altınok, "Güvenlik zafiyeti diye bir şey söz konusu olmaz. Güvenlik riski her zaman olur, zafiyeti Türkiye Cumhuriyeti Devleti kabul etmez" diye yanıtladı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler