YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanı Selami Altınok Cizre'deki bilançoyu açıkladı
İçişleri Bakanı Selami Altınok Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, 4 Eylül'de başlayan operasyonlarda 800 kilogram patlayıcının imha edildiğini, 30 hendek ve barikatın kaldırıldığını açıkladı.
İçişleri Bakanı Selami Altınok Cizre'deki bilançoyu açıkladı
10 Eylül 2015 / 15:55 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 15:55

İçişleri Bakanı Selami Altınok Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde gerçekleştirilen operasyonun ayrıntılarını açıkladı. 

Altınok, Cizre halkının operasyonlar nedeniyle mağdur edilmediğini, insani tüm ihtiyaçlarının karşılandığını vurguladı.

Altınok'un açıklamarından satır başları;

HALKIN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Operasyonların başladığı ilk andan itibaren vatandaşlarımızın can güvenliği için gereken adımlar atılırken, Cizre halkının insani tüm ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık, gıda gibi ihtiyaçları için azami düzeyde özen gösterilmektedir. Bu çerçevede valilik tarafından belirlenen noktalarda gıda dağıtımı yapılmakta, fırınlar açılmakta ve sağlık hizmetleri için gereken tüm tedbirler devreye sokulmaktadır. Fakat özellikle sağlık personeline yönelik olarak terör örgütünün sistematik bir şekilde saldırılar düzenlediği ve bu hizmetleri engellemek için elinden geleni yaptığı bilinmektedir.

800 KİLOGRAM PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Cizre'de 4 Eylül 2015 günü başlayan operasyonlarda 800 kilogram patlayıcı imha edilmiş, 30 hendek ve barikat kaldırılmıştır. 10 örgüt mensubu gözaltına alınmış, ikisi kimliği belirsiz olmak üzere yedi terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiştir.

11 polisimiz ve dört vatandaşımız yaralanırken, bir vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu operasyonlarda Cizre'de ele geçirilen mühimmat, operasyonların ne kadar haklı ve doğru olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

DEMİRTAŞ'IN CİZRE'YE GİRİŞİNE İZİN YOK

Cizre'de sokağa çıkma yasağı olduğunu bütün Türkiye biliyor. Bütün vatandaşlarımızın olduğu gibi sayın genel başkanların, sayın bakanların ve milletvekillerinin de güvenliği bizim için herşeyden önce geliyor.

Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlama noktasında göstermiş olduğumuz hassasiyeti sayın bakanlar ve milletvekilleri için de aynen gösteriyoruz. Cizre'ye varmaları durumunda farklı provokatif olaylara sebebiyet verebileceğini de değerlendirdiğimizden dolayı kendilerinin güvenliğini ve huzurunu sağlama noktasında Cizre'ye varmaları söz konusu değildir, ona müsaade etmeyeceğiz."

PROVOKATÖRLER TERÖRÜ PROTESTO BAHANESİ İLE 40 POLİSİ YARALADI

Huzur ve barış ortamını bozmaya yönelik düzenlenen provokasyon amaçlı eylemlerde, 69 parti binasına saldırı gerçekleşmiş, 7 ilimizde toplam 30 ev ve iş yeri ile 8 aracın hasar görmesine sebebiyet verilmiştir.

Gerçekleşen bu eylemlerde, 40 polisimiz ile 51 vatandaşımız yaralanmış, maalesef 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Kamu düzenini bozan bu eylemlere anında müdahale edilmiş, şüpheliler ele geçirilmiş ve olaylarla ilgili 310 kişi gözaltına alınarak haklarında adli işlemler başlatılmış ve konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir.

Devlet otoritesini
 // uykucu
sifir toleransla herkese hissettirme zamani geldi geciyor....
10 Eylül 2015 Perşembe 15:22
1
 // 1
başlarım hdpli hainlerin güvenliğine içtiği sudan korkmasının vakti gelmedi mi? Devlet neden bu kadar boş bıraktı bunları? ???...
10 Eylül 2015 15:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler