YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanı Muammer Güler'den operasyon açıklaması
İçişleri Bakanı Muammer Güler 17 Aralık operasyonuyla ilgili açıklama yaptı.
İçişleri Bakanı Muammer Güler'den operasyon açıklaması
24 Aralık 2013 / 13:11 Güncelleme: 24 Aralık 2013 / 13:38

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Türkiye'de devlet içinde bir yapılanma var siyasi mühendislik yapılıyor. Bana haber verilmeyebilirdi ama ülkenin Başbakan'ı var" dedi.

Dört Bakan hakkında fezleke hazırlandığını söyleyen Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:  

"Yasadışı hiçbirşeyin olmadığını ortaya koyacağım. amaç yerel seçimleri etkilemek ortaya atılan iddialar asılsızdır. Bu bir adli dava değil, siyasi algı davasıdır. Bunlar her şeyi kendi kafalarına göre yapmışlar. İnfazı da yapmışlar. Bunları geçmişte de yapmışlardı ama iki yanlış bir doğru etmez. Ben operasyonun hemen ardından Başbakan'a 'Gereğini yapacağım' dedim. Kendisi de gereğini yapacağını söyledi. Oğlumun evinde bulunan para sattığı villanın parasıdır, bütün evrakları vardır. Tüm delilleri belgeleriyle sunacağım. İstihbarat müdürü adli kolluk personeli değildir. Memur suçlarına göre işlem yapılmak zorundadır."

İçişleri Bakanı Güler: "Türkiye'de devlet içinde farklı yapılanma çalışması var. Birçok şekilde emareleri ortaya çıktı. Bunu bütün boyutlarıyla ortaya çıkarmak hepimizin görevidir. Görünen o ki bütün yargı kuralları, bütün hukuk ayaklar altına alınarak ve maalesef emniyet ve yargıdaki ayaklar da kullanılarak bir siyaset mühendisliği yapılıyor."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler