YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanı Ala HDP heyetini kabul etti
İçişleri Bakanı Ala HDP heyetini kabul etti
10 Ekim 2014 06:49
İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP Grup Başkanvekilleri Buldan ve Baluken ile İstanbul Milletvekili Önder'i kabul etti. Bakanlıkta basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşmenin ardından  HDP Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada,HDP İmralı Heyeti'nin sürecin çatışmalı bir hal aldığı günden beri yürüttüğü temaslar kapsamında İçişleri Bakanı Ala ile bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Görüşmede gerek Suruç Mürşitpınar sınırında yaşanan olumsuzluklar, gerekse de 25 yurttaşımızın hayatını kaybetmesine yol açan olaylar hakkında düşünce tespit ve önerilerimiz kendisine aktarılmıştır. Diyalog, daha büyük sıkıntıların yaşanmaması için vazgeçilmez en temel yöntemimiz olmalı düşüncesiyle bu temaslarımızı ilgili tüm devlet ve hükümet yetkilileriyle sürdürmeye devam edeceğiz. Bu diyaloglar sonunda Kobani'deki katliam tehlikesinin bertaraf edilmesi, çözüm süreci ile ilgili adımların hızlandırılması ve toplumsal olaylara yaklaşım konusunda gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi, toplumsal barışımızın en temel güvencesi haline dönüşmüştür. Bu konuda hükümetin de üzerine düşen sorumlulukları ivedilikle yerine getirmesi elzemdir.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler