YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Hz. Peygamber'in hayatı, insan onurunun timsalidir''
''Hz. Peygamber'in hayatı, insan onurunun timsalidir''
16 Nisan 2013 15:57
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Hz. Peygamber'in hayatının, insan onurunun timsali olduğunu söyledi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu'nun başkanlığında toplandı.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yaptığı gündemdışı konuşmada, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz.Peygamber'in doğumunun 1442. yılını, insan onurunu özne yaparak kutladıklarını belirtti.

Şandır, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, çok yerinde bir tercihle, Hz. Peygamber ve insan onuru temasını özne yaptığını, bu temanın, her açıdan çok geniş bir manayı içerdiğini kaydetti.

Hz. Peygamber'in hayatının, insan onurunun timsali olduğunu ifade eden Şandır, insan onurunun, her şeyden muteber olduğunu vurguladı. Şandır, insan ne kadar onurluysa, oluşturdukları milletlerin de o kadar onurlu olduğunu dile getirdi.

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TRT'nin düzenlediği 23 Nisan etkinliğine, Abhazyalı çocukların davet listesinden çıkartılmasına ilişkin gündemdışı söz aldı.

Dışişleri Bakanlığı'nın, Abhaz çocuklarını, ''Bizden izin almadan Türkiye'ye gelemezsiniz'' diyerek, elinin tersiyle reddediğini öne süren Özkoç, Abhaz çocukların, Türk çocuklarıyla kucaklaştırılmadığını iddia etti.

Engin Özkoç, Dışişleri Bakanlığı'nın, bütün belediyelere, ''Abhazya'dan gelen talepleri, bakanlığa sormadan kabul etmeyin'' şeklinde bir yazı gönderdiğini söyledi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz da tarihi Diyarbakır surları ve Suriçi Projesi'ne ilişkin yaptığı gündemdışı konuşmada, yıllarca hiç hak etmediği şekilde sadece karpuzla anılan Diyarbakır'ın, çok büyük bir hazine olduğunu söyledi. Beyaz, Diyarbakır surları ve suriçi bölgesinin büyük önem taşıdığını belirterek, Diyarbakır surlarının, dünyada tek ve eşsiz, dünyanın en büyük açık hava yazıtlar müzesi olduğunu anlattı. Beyaz, herkesi Diyarbakır'a davet etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler