YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Huzursuzluk almış başını gidiyor"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Türkiye’nin her tarafında huzursuzluk başını almış gidiyor’ dedi.
"Huzursuzluk almış başını gidiyor"
16 Ekim 2013 / 16:28 Güncelleme: 16 Ekim 2013 / 16:28

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Merkezi'nde partililer ile bir araya gelerek bayramlaştı. Bahçeli, bayramlaşma sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun ‘demokratikleşme paketi’nin bayramdan sonra meclis gündemine geleceğini, MHP’nin bu pakete tavrı ne olacağı yönündeki soruya Bahçeli, “Bu paketi hiçbir yönüyle kabul etmiyorum. Bu paketin içerisine yerleştirilmiş Türkiye’nin geleceğini tehdit eden varlığını ortadan kaldıran siyasi mayınları vardır. Bunlardan arınmadıktan sonra Bu paketinin adının Demokrasi dahi olması, demokratikleşme paketi olması doğru değildir” ifadesini kullandı.

Avrupa Birliğinin Türkiye hakkındaki raporunu değerlendiren Bahçeli, “Her Ekim ayının ortalarında Avrupa Birliği Türkiye raporu yayınlar. Ne kendisi yayınladığı raporun arkasında durur. Ne de Türkiye’den onu uygulamasını bekler. Bu bir oyundur. Birbirlerine göz kırpmadır. Bundan bir sonuç çıkmaz” diye karşılık verdi. Anayasa değişikliğinin millet iradesini yansıtması gerektiğini belirten Bahçeli “Anayasa değişikliği bir bütün olarak düşünülmüştür. Bu bütünlük içerisinde Anayasanın millet iradesinin desteğini alabilecek şekilde partiler arasında bir uzlaşmayla düzeltilmesi arzusunda ortaya konmuştur. Anayasa değişikliği uzlaşma komisyonu uzan bir zamandan belli çalışmaktadır. 59 madde üzerinde mutabakat sağlanmıştır. Diğer maddeler üzerinde de çalışmalar devam etmektedir.

Şimdi 59 maddeyi ileri sürerek 4 parti burada uzlaştı diyerek Demokrasi Paketinin içerisine yerleştirilmiş siyasi bölücü bir taraflara yerleştirme süreciyle TBMM’yi kandırmaya, aldatmaya kimsenin hakkı olmaması lazımdır. MHP olarak uzlaşma komisyonunun devamını istemekteyiz. Her madde tartışılmalı bir süre kısıtlamasına gidilmemelidir. Millet iradesine dayalı anayasanın ortaya konması bununla mümkün olabilir. Bunun Dışında Adalet ve Kalkınma Partisi, PKK, BDP işbirliğine Cumhuriyet Halk Partisi meyil vermek suretiyle anayasa değişikliğini düşünüyorlarsa ilk yapacakları şey uzlaşma masasından kalkmak olmalı ve TBMM’ne uzlaşmanın dışında nasıl bir anayasa değişikliği düşünüyorlarsa millete sunmak suretiyle meclise getirmelidirler. Bunun dışındaki bir konuyu MHP kabullenmemektedir” şeklinde konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Balyoz Davasına tepki olarak istifalarını da değerlendiren Bahçeli, “Türkiye’nin her tarafında huzursuzluk başını almış gidiyor. Yargı karmakarışık, müesseseler dağınık Türk Silahlı Kuvvetlerine oldukça rahatsızdır” ifadesini kullandı.İktidar partisinin yorgun olduğunu ve İmralı tarafından yönlendirildiğini söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti:“Siyasi iktidar yorgun bir iktidardır. Siyasi iktidar 11 yılın değerlendirmekten aciz kalmakta 11 yıl içerisinde nasıl bir politika izlediğini unutmakta, herkesin tepkisine açık özellikle de İmralı yönlendirmesiyle politikalarını geliştirme çabası içerisinde olmaktadır.

Bundan kurtulmak lazımdır. Bundan kurtulmanın yolu İktidardan kurtulmakla eş değerdir. İktidardan kurtulmanın yolu ise 5 ay sonra gerçekleştireceğimiz Mahalli yerel seçimlerdir. Mahalli seçimlerini biraz daha hızlandırarak Türkiye’nin huzura kavuşması, Türkiye’nin geleceğinin mutluluk içerisinde şekillenmesi ve Cumhuriyetimizin tüm değerlerine sahiplenmesi, milli ve manevi değerlerimizin korunması yolunda MHP üzerine düşen görevi kararlılıkla sürdürecektir. Bu yorgun İktidar gitmelidir.”

 

İHA

14:17
 // DÜNYANIN EN ÇOK SORU SORULAN ADAMI
Bu yorumdan sonra öylesine bir soru yağmuruna tutuldum ki, e mail, telefon ve fax gibi cihazlarım kitlendi. Kardeşim bu kadar mı tek tip adamsınız! Soruların yüzde 92,7 si, biri birinin aynısı. Neyse, toplu cevap veriyorum. Soru şu: ''kardeş, intihar ettikten sonra sağ'a mı dönecez yok sa sol'a mı?''
El Cevap: Siz zahmet etmiyorsunuz, zebani abiler laaap! Diye cehennemin ortasına atıyor zaten. Eeee... İntiharın haram olduğunu bileceksiniz o na göre!...
17 Ekim 2013 14:17
İNTİHAR EDECEKLERE TAVSİYELER
 // DÜNYANIN EN ÇOK TAVSİYE VEREN ADAMI
Eğer, ben intihar etmek istiyorum, ama her seferinde korkup cayıyorum diyen birisi iseniz, işte size intihar etmenin püf noktaları. Ölmek garanti! Yapmanız gereken aslında çok basit. Her gün bu mendebur muhalefeti pür dikkat dinleyin ve okuyun. Kesinlikle iktidarı dinlemeyin. Mecbur kalırsanız kulağınıza ne bulursanız tıkayın. Zaten gebereceksiniz bulduğunuzu tıkayın işte. Aradan 15 gün geçmeden, büyük bir azim ve istekle, zevkli bir biçimde dilediğiniz gibi intihar edebilirsiniz. Hadi kolay gel...
17 Ekim 2013 Perşembe 12:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler