YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Çelik AK Parti'nin son oyunu açıkladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, yapılan son ankete göre AK Parti’nin oy oranının yüzde 51,4 olduğunu açıkladı.
Hüseyin Çelik AK Parti'nin son oyunu açıkladı
22 Ağustos 2013 / 16:52 Güncelleme: 22 Ağustos 2013 / 17:46

AK Parti'nin oylarının düşmediğini söyleyen Çelik, açıklamasında “Kimse fazla büyük hayallere kapılmasın, kimse kendi kendini kandırmasın” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

AK Parti’nin yapılan son araştırmadaki oy oranının yüzde 51,4 olduğunu açıklayan Çelik, araştırma sonucunda CHP’nin yüzde 24,9, MHP’nin yüzde 13,1, BDP’nin ise yüzde 7 oranında oy aldığını belirtti.

Vicdanlara yara aldı

Mübarek’in tahliyesiyle ilgili de açıklamalar yapan Hüseyin Çelik, “Mübarek’in tahliyesiyle adalet duygusu yara aldı. Silah adalete hükmetmiştir, vicdanlar yara almıştır” dedi.

“Biz darbe yapanların yanında yer almaktansa onların uzağında kalmayı her zaman tercih ederiz” diyen Çelik, “Bizim Mısır ve Suriye halkıyla hiçbir zaman problemimiz olmadı. Ama oradaki yönetimlerle her zaman problemimiz oldu. Şimdi de var” diye konuştu. Çelik, diplomaside kısa vadeli hesaplar yapanların borsada kısa vadeli tepe taklak olanlara benzediğini ifade etti.

“Ak Parti hiçbir zaman maceracı bir dış politika gütmedi” diyen Çelik, “Biz gaza gelerek Suriye’ye filan girecek değiliz. Biz duygularımızı muhafaza ediyoruz. Aklımız duygularımızı idare ediyor” dedi.

Ertuğrul Özkök'e sert çıktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'e sert çıktı. Özkök için "Bütün ömrü darbelere payandalık yapmakla geçmiş biri" diyen Çelik, “Biz Ertuğrul Özkök ve benzerlerinin talimatıyla hareket etmeyiz. Ne zaman susup, ne zaman konuşacağımızı onlara sormayız” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler