YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Aygün'den CHP'ye sert eleştiri
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP'li belediyeleri eleştirdi ve Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. İnönü-Sarıgül kavgasına değinen Aygün, Yalova'da yaşanan ağaç skandalı için de sert ifadeler kullandı
Hüseyin Aygün'den CHP'ye sert eleştiri
07 Aralık 2014 / 14:05 Güncelleme: 07 Aralık 2014 / 14:08

CHP Sarıyer Belediyesi'nin orman arazisini Siyah Kalem İnşaat Şirketi'ne vermesinin hukuka ve çevre hakkına aykırı olduğunu belirten Hüseyin Aygün, "Sarıyer Belediye Meclisi toplantısı yapılmış, Sarıyer Kent Dayanışması üyesi çevreciler toplantıya katılıp söz almak istemiş, söz bile vermemişler" diyerek devam etti.

"İstanbul belediyelerini bir kişinin aile şirketi olarak dağıtırsan..."

Aygün açıklamalarının devamında, "Önce bir belediyede işçilere yapılan taşlı-sopalı 'müdahale', başka bir belediyede yüzlerce ağaç kesimi, başka bir belediyede ise günlerdir gazetelere yansıyan İnönü-Emir Sarıgül kavgası var" dedi ve Kemal Kılıçdaroğlu'na şu sözlerle yüklendi:

"Eee, sen İstanbul Belediye Başkanlıklarını bir kişinin aile şirketi olarak dağıtırsan olacağı budur. Halka ve emeğe değil, sermayeye yüzünü dönersen sonuç budur. Siyasette 'Beykoz Konakları'nda karar alırsan, Sarıyer'de 'Zekeriyaköy Vilları'na işte böyle mahkum olursun."

Hüseyin Aygün'ün açıklamasının tamamı şöyle:

"CHP'li Sarıyer Belediyesi, 600 dönümlük orman arazisini hukuka ve çevre hakkına aykırı olmasına rağmen 'Siyah Kalem İnşaat Şirketi'ne vermiş, şirket 'Zekeriyaköy Villaları'nı bu alana kuracakmış. Dün Sarıyer Belediye Meclisi toplantısı yapılmış, Sarıyer Kent Dayanışması üyesi çevreciler toplantıya katılıp söz almak istemiş, söz bile vermemişler.

Önce bir belediyede işçilere yapılan taşlı-sopalı 'müdahale', başka bir belediyede yüzlerce ağaç kesimi, başka bir belediyede ise günlerdir gazetelere yansıyan İnönü-Emir Sarıgül kavgası var. CHP, kendi belediyelerindeki bu tabloyla nereye gidecek? Hal böyleyken Kılıçdaroğlu'nun deyimiyle 'iktidar olacağımıza inanmak' nasıl mümkün olacak? Eee, sen İstanbul Belediye Başkanlıklarını bir kişinin aile şirketi olarak dağıtırsan olacağı budur. Halka ve emeğe değil, sermayeye yüzünü dönersen sonuç budur. Siyasette 'Beykoz Konakları'nda karar alırsan, Sarıyer'de 'Zekeriyaköy Vilları'na işte böyle mahkum olursun. Günaydın.."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler